مقالات گردشگری

اختصاص 5 میلیارد تومان برای ساماندهی مسیر دسترسی به آبشار پیران کرمانشاه

میراث آریا/ براساس خبرهای بدست رسیده، اختصاص 5 میلیارد تومان برای ساماندهی مسیر دسترسی به آبشار پیران کرمانشاه صورت گرفت.

30 آبان 1401

محکومیت سفر سفیر آمریکا به حضرموت یمن

جنبش انصارالله یمن سفر سفیر آمریکا به استان حضرموت را اقدامی متجاوزانه توصیف کرد.

19 آبان 1401

بشنوید از قالیچه نمدی پسر حضرت سلیمان!

خبرنگاران : روستای ابرسج واقع در شهرستان شاهرود قطب فراوری نمد در استان سمنان واقع شده است. در این روستا 70 درصد نمد مورد احتیاج کشور فراوری می گردد.

28 مهر 1401

تأمین روشنایی باند فرودگاه طبس برای ارائه خدمات شبانه روزی

مدیرکل فرودگاه های خراسان جنوبی از تأمین روشنایی باند فرودگاه طبس برای آمادگی این فرودگاه جهت ارائه خدمات در ساعات مختلف شبانه روز اطلاع داد.

8 مهر 1401

بازدید از موزه های سراسر کشور در دو روز خاتمه این هفته رایگان شد

ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست آمده، بازدید از موزه های سراسر کشور در دو روز سرانجام این هفته رایگان شد.

7 مهر 1401

اختراعات فضایی که زندگی را ساده تر کردند!

ناسا در جهت فعالیت ها و پژوهش های فضایی باعث ساخت وسایلی شده است که پس از سال ها به بخشی از زندگی روزمره مردم تبدیل شده اند.

5 مهر 1401

با عکس های جونو، رندر سه بعدی ابرهای کیک مانند کوچک مشتری ایجاد شد

به تازکی از داده های فضاپیمای جونو ناسا برای ایجاد یک انیمیشن رایانه ای از پرواز بر فراز ابرهای مشتری که شبیه کیک های کوچک مات هستند، استفاده شده است.

4 مهر 1401

معین تکلیف کانون پرورش فکری در هفته آینده

مدیرعامل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان از مشخص تکلیف کتابخانه های این نهاد فرهنگی طی در هفته آینده اطلاع داد.

26 شهریور 1401

برندگان مسابقه عکاسی از پرندگان

برندگان بزرگ ترین مسابقه عکاسی پرندگان دنیا با مجموعه ای از منظره ها پرندگان، از پرنده مگس خوار که قطره ای آب را می گیرد تا عکسی زیبا از پترمیگان معرفی شده اند.

21 شهریور 1401

8 علت عالی برای بازدید از تفلیس ، گرجستان Tbilisi

در این مقاله از معرفی شهر تفلیس درباره راهنمای سفر به تفلیس گرجستان یکی از مقصدهای پر بازدید نزد ایرانیان است، سخن خواهیم گفت.

18 شهریور 1401

لذت هیجان در شهربازی های قطر

شهربازی های قطرشهربازی های قطر در چند سال گذشته به علت امکانات متنوع و جدیدی که در آنها قرار گرفته است از طرف گردشگران بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. شهربازی های قطر یکی از هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری این کشور می باشد. علاوه بر وسایل سرگرمی...

12 شهریور 1401

عذرخواهی آموزشگاه اسکار به خاطر توهین به یک بازیگر پس از 50 سال

نزدیک به نیم قرن پس از آن که نماینده مارلون براندو روی صحنه اسکار رفت تا اعلام کند این بازیگر جایزه اسکار را نمی پذیرد، آموزشگاه از وی عذرخواهی می نماید.

25 مرداد 1401

برترین جاهای دیدنی مغولستان

مغولستان در سراسر دنیا بیشتر برای دشت های بی انتها، فرهنگ چادرنشینی و البته چنگیز خان شناخته می گردد و منظره ها بسیار زیبا و دلنشینی دارد که گردش در آن ها می تواند برای علاقه مندان به طبیعت بسیار مجذوب کننده باشد.

23 مرداد 1401

علائم اضطراب شدید را بشناسید

اضطراب در حد کم امری عادی تلقی می گردد. این نوع اضطراب ممکن است قبل از رفتن به سفر یا تمرین سخنرانی، ایجاد گردد. با این حال، اضطراب شدید وجود شما را پر از ترس و نگرانی می نماید.

16 مرداد 1401

قدیمی ترین دستور پخت قیمه؛ طرز تهیه قیمه قاجاری

در کتاب های آشپزی قاجاریه و اسناد تاریخی دوره صفویه اثر این طعام بسیار پررنگ است. ژان شاردن، شرق شناس فرانسوی که در دوره صفویه به ایران سفر نموده است، در سفرنامه اش سفره پذیرایی صاحب منصبان و بزرگان شهر برای شاه صفوی را این طور توصیف نموده است: گوشت را...

15 مرداد 1401

برترین و خاص ترین هتل های استانبول

استانبول شهری است که هتل های مختلفی با معماری های مختلف در آن وجود دارند و در اینجا به خاص ترین و لوکس ترین هتل های استانبول اشاره خواهیم داشت. افرادی که قصد سفر به استانبول را دارند قطعاً دوست دارند درباره هتل های استانبول اطلاعات بیشتری داشته باشند...

14 مرداد 1401

حوضخانه عباس آقا مهاباد

حوضخانه عباس آقا مهاباد ، یکی از چند حوضخانه موجود در مساجد شهر مهاباد می باشد که دارای 200 سال قدمت می باشد و نمونه خوبی از حوضخانه های قدیمی مساجد می باشد . این مکان به وسیله شخصی نیکوکار به همین نام وقف شده است و آب این حوض از قنات های زیرزمینی تامین میشود....

13 مرداد 1401

ارگ نهچیر مبارکه

ساخت این قلعه بصورت مربعی شکل بوده که چهار برج کبوتر در چهارگوشه آن قرار داشت و در قدیم از این قلعه به عنوان راهدارخانه برای تامین امنیت راستا سمیرم و شهرضا به لنجان و بعلاوه مرکزی جهت خرید و فروش اهالی منطقه با انبار هایی از برنج و گندم بوده است.از مجموعه...

12 مرداد 1401

جاذبه های دیدنی در دل شهر ناشناخته ایران

با مطالعه دقیق جاذبه های دیدنی زاهدان دیدتان درباره این شهر و سفر به آن عوض خواهد شد. زاهدان علاوه بر مجموعه های دیدنی مردمانی خونگرم و مهربان نیز دارد که با رفتن به این شهر متوجه مهمان نوازی آن ها می شوید.

10 مرداد 1401

در سال جاری 1400 دستگاه خودرو به آذربایجان صادر می شود

ایران و آذربایجان 720 کیلومتر مرز مشترک باهم دارد و روابط تجاری دو کشور به صورت سیال در حال انجام است. حجم مبادلات غیرنفتی دو کشور و تراز تجاری شرایط خوبی دارد. محصولات ایران خودرو در بازار آذربایجان شناخته شده است و مردم این کشور خودروهایی مانند سمند،...

8 مرداد 1401
تعداد: (149)