جاذبه های گردشگری محله اگزامپل، محله ای دیدنی در بارسلونا

به گزارش وبلاگ دلند چت، شهر بارسلونا Barcelona، مرکز درخشان کاتالونیا Catalonia در اسپانیا یک شهر ساحلی بی نهایت زیباست که با سبک زندگی آفتابی و زیبای خود بسیار جلوه می نماید. چشم انداز های فوق العاده، معماری خیره کننده و جاذبه های فرهنگی شکوهمند یک مقصد گردشگری بسیار مجذوب کننده را در پیش روی گردشگران قرار می دهد و آب و هوای خوشایند و مطبوع مدیترانه ای نیز به مجذوب کنندهیت این شهر می افزاید اما محله اگزامپل Eixample که جایگاه بعضی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهر بارسلونا است، به خاطر ساخت، نقاط توریستی مشهور، رستوران های عالی و مراکز خرید پربازدید یکی از منحصر به فردترین محله های شهری در دنیا به شمار می رود. این محله از ردیف بناهای کنار هم با میدان های خلوت و خیابان های بزرگ تشکیل شده است. محله اگزامپل Eixample بیش از همه به خاطر وجود زیباترین و حیرت انگیزترین کلیسای دنیا، کلیسای ساگرادا فامیلیا Sagrada Familia معروفیت دارد که از دیدنی های محله اگزامپل می باشد. در این مطلب خبرنگاران به معرفی محله مشهور اگزامپل Eixample در شهر بارسلونا و جاذبه های گردشگری محله اگزامپل می پردازیم. با خبرنگاران در دسترسی به محله اگزامپل بارسلونا همراه باشید.

جاذبه های گردشگری محله اگزامپل، محله ای دیدنی در بارسلونا

محله اگزامپل در کجای بارسلونا قرار گرفته است

پر بازدیدترین نواحی این منطقه مهم مرکزی در بالای میدان کاتالونیا یا همان پلازا دو کاتالونیا Plaça Catalunya قرار گرفته و از این محله با تنها چند دقیقه پیاده روی به خیابان مشهور لا رامبلاس Las Ramblas می رسید. از میدان کاتالونیا Plaça Catalunya می توانید به بالا و خیابان گران قیمت پسج دو گراسیا Passeig de Gracia بروید یا به سمت پایین و میدان دانشگاه یا پلازا یونیورسیتات Plaça Universitat و ناحیه سنت آنتونی Sant Antoni حرکت کنید. از خیابان پسج دو گراسیا Passeig de Gracia می توانید سوار خط بنفش مترو L2 شوید و به بازدید از کلیسای مشهور ساگرادا فامیلیا Sagrada Familia و سپس به بیمارستان سنت پائول lHospital Sant Pau یا منطقه قدیمی گاوبازی در مانیومنتال Monumental که از جاذبه های گردشگری محله اگزامپل است، بروید.

کاسا باتیو Casa Batllo

این بنای خارق العاده سبک آرت نوو Art Nouveau در خیابان گران قیمت پسج دو گراسیا Passeig de Gracia می تواند خانه رویایی هر شخصی باشد. کاسا باتیو Casa Batllo بیش از 32 متر ارتفاع دارد و به خاطر بالکن های عجیب، کاشی های رنگی لعاب دار و سقف آن که به شکل پوست اژدها است، معروفیت دارد. این قسمت از بیرون به شکل پشت اژدهایی دیده می گردد که از فلس پوشید شده و ستون فقراتش از یک برجک به صلیبی پنج شاخه منتهی می گردد. نام محلی ساختمان کازا دلز اُسُز Casa dels ossos به معنای ساختمان استخوان ها است و تمامی جزئیات این بنا به وسیله معمار نابغه، آنتونی گائودی Antoni Gaudi طراحی شده اند. این بنا با حدود یک میلیون بازدید کننده در سال یکی از مشهورترین و پر بازدیدترین دیدنی های محله اگزامپل در زمان دسترسی به محله اگزامپل بارسلونا به شمار می رود.

کاسا میلا Casa Milá یا لا پدررا La Pedrera

درست بالای همان خیابان گران قیمت پسج دو گراسیا Passeig de Gracia و در نزدیکی کاسا باتیو Casa Batllo جواهر دیگری در بین دیدنی های محله اگزامپل قرار گرفته است که بر تاج آثار ارزشمند معمار بزرگ گائودی Gaudi می درخشد. این آپارتمان ژله ای شکل موج دار و مدرن که از سنگ آهک ساخته شده و گفته می گردد هیچ خط مستقیمی در طراحی آن به کار نرفته و با نام کاسا میلا Casa Milá یا لا پدررا La Pedrera شناخته می گردد. این بنا نیز به وسیله آنتونیو گائودی Antoni Gaudi، معمار نامدار کاتالونیایی در شهر بارسلونا ساخته شده است. این بنا در اصل دارای دو ساختمان است که به صورت یک هشت نامتقارن به هم چسبیده و یک حیات خلوت نورگیر بین آن ها قرار گرفته است. یکی از مهمترین و جالب ترین بخش های این ساختمان که گردشگران بسیاری را به خود جلب می نماید، دودکش های پیچ دار و عجیب آن هستند که باغ جنگجویان نام گرفته اند و حتی گفته می گردد از آن ها در طراحی ماسک دارت ویدر Darth Vader شخصیت پلید فیلم جنگ ستارگان الهام گرفته شده است. بسیاری کاسا میلا Casa Milá را جالب توجه ترین و پیروز ترین ساخته غیرمذهبی گائودی Gaudi می دانند.

کلیسای ساگرادا فامیلیا Sagrada Familia

کلیسای ساگرادا فامیلیا Sagrada Familia مشهورترین بنای محله اگزامپل Eixample و کل شهر بارسلونا به شمار می رود و پر بازدیدترین بنای کشور اسپانیا می باشد. این کلیسا علاوه بر داشتن اهمیت بسیار زیاد مذهبی از مهمترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری این شهر و کشور اسپانیا محسوب می گردد. دیدنی این کلیسا شما را شگفت زده می نماید نه فقط به خاطر میزان دیوانه واری که دارد بلکه بیشتر به خاطر سبک معماری خارق العاده و بی مانندش. معماری کلیسای ساگرادا فامیلیا Sagrada Familia نشان از هوش سرشار نابغه معماری دنیا، آنتونی گائودی Antoni Gaudi دارد. این کلیسا بدون شک یکی از عجیب ترین کلیساهای دنیا است. هجده ستون مرتفع سبک گوتیک این بنا مانند یک چاقو فکر بازدید کنندگان را برش می دهند، نمای نیتیویتی Nativity Facade (ولادت مسیح) با چهره اسرار آمیز خود بینندگان را میخکوب می نماید و راهروهای روشن داخلی کلیسا به بخش های داخلی هیچ کلیسای دیگری در دنیا شباهت ندارند. سفر کردن به بارسلونا بدون بازدید از ساگرادا فامیلیا Sagrada Familia که یکی از جاذبه های گردشگری محله اگزامپل در زمان دسترسی به محله اگزامپل بارسلونا می باشد، یک کار عبث و بی فایده است.

پسج دو گراسیا Passeig de Gracia

خیابان شیک و گران قیمت پسج دو گراسیا Passeig de Gracia بعد از خیابان افسانه ای رامبلا Rambla مشهورترین خیابان شهر بارسلونا محسوب می گردد. این خیابان که گران قیمت ترین خیابان این شهر است، 42 متر عرض دارد و برای متصل کردن شهر قدیم ال گوتیکو El Gotico به روستای گراسیا Gracia ساخته شده است. نیمکت های تزئین شده، چراغ های خیابانی و معماری آرت نوو، پسج دو گراسیا Passeig de Gracia را به یک خیابان واقعا منحصر به فرد تبدیل نموده است. بسیاری عقیده دارند این خیابان مهمترین خیابان تجاری اسپانیا می باشد و در حمایت از گفته آن ها باید پرسید: در کدام خیابان دنیا می توانید مراکز خرید درجه یک دنیای را با تحسین و شگفتی از دیدن جواهرات معماری مانند کاسا باتیو Casa Batllo و کاسا میلا La Pedrera ترکیب کنید؟!

سایر جاذبه های گردشگری اگزامپل در بارسلونا

اگر این دومین بازدید شما از شهر بارسلونا باشد، شاید دوست داشته باشید نقاط گردشگری مجذوب کننده و مشهور آن را کنار بگذارید و به جاهای نو و ناشناخته بروید. یکی از بناهای مهمی که می توانید از آن بازدید کنید، بیمارستان سنت پائول Hospital de Sant Pau است که به وسیله معمار مشهور دنیای لوییس دومنش مونتانر Lluís Domènech i Montaner طراحی شد. بعد از دیدنی نمای تاثیر گذار سبک گوتیک این بیمارستان متوجه خواهید شد که هرگز چنین بیمارستانی را در عمرتان ندیده اید. بنای پالائو روبرت Palau Robert در خیابان پسج دو گراسیا Passeig de Gracia در گذشته خانه سبک نئوکلاسیک یک اشراف زاده تاثیرگذار بوده است. امروزه این بنا دارای سه سالن نمایشگاه، یک باغ فوق العاده و اداره گردشگری شهر بارسلونا است. در این بنا می توانید از انواع نمایشگاه های عکس، هنر و تصویرگری بازدید نمایید. موسسه آنتونی تاپیز Antoni Tapies نیز یک موزه برای هنرمندی به همین نام است که کلکسیون ارزشمندی از آثار مشهورترین هنرمندان معاصر کاتالان را در بین دیدنی های محله اگزامپل به نمایش گذاشته است.

خرید کردن در محله اگزامپل

در منطقه اگزامپل Eixample در شهر بارسلونا از بزرگترین و منحصر به فردترین نام های دنیای مد تا فروشگاه های زنجیره ای لباس و خوراک تا بوتیک های محلی، همه گونه فروشگاه و مرکز خرید به چشم می خورند اما برترین مرکز خرید شهر بارسلونا در خیابان شیک و گران قیمت پسج دو بارسلونا Passeig de Gracia قرار گرفته است. علاوه بر لباس های گران قیمت مارک های والنتینو Valentino، پرادا Prada و دولچ اند گابانا Dolce and Gabbana، شما می توانید فروشگاه های زنجیره ای لباس مانند آدرز اند استوریز Other & Stories را نیز در این منطقه پیدا کنید. فروشگاه های زارا Zara، مانگو Mango، اچ اند ام H&M، پول اند بر Pull and Bear و بنتون Benetton نیز در این منطقه به چشم می خورند. در ضمن این فروشگاه ها بسیار وسیع هستند و بهتر است موقع خرید در آن ها گم نشوید. بعلاوه در میدان کاتالونیا یا همان پلازا کاتالونیا Plaça Catalunya نیز می توانید فروشگاه زنجیره ای بزرگ اسپانیایی به نام ال کورت اینگله El Corte Inglés را پیدا کنید. اگر در پی بوتیک های منحصر به فرد بارسلونا می گشت، در نواحی اطراف خیابان انریک گرانادوس Enric Granados یا ایستگاه مترو سنت آنتونی Sant Antoni قدم بزنید. بعلاوه برای دیدن و خرید از مجموعه ای فروشگاه های لباس و زیور آلات و استراحت در کافه های بارسلونا می توانید به خیابان مشهور و مجذوب کننده رامبلا Rambla بروید.

منبع: همگردی

به "جاذبه های گردشگری محله اگزامپل، محله ای دیدنی در بارسلونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری محله اگزامپل، محله ای دیدنی در بارسلونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید