شکست آمریکا در ارسال فضانورد به ایستگاه فضایی

به گزارش وبلاگ دلند چت، ماموریت پرتاب کپسول کرو دراگون همراه 2 فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی لغو شد.

شکست آمریکا در ارسال فضانورد به ایستگاه فضایی

به گزارش خبرگزاری مالی ایران به نقل از ای اف پی، ماموریت ارسال فضانوردان همراه کپسول کرو دارگون اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی لغو شد. این نخستین ماموریت ارسال فضانوردان به فضا از خاک آمریکا پس از 10 سال بود.

دلیل این امر احتمال رعد و برق گزارش شده است. کپسول کرو دراگون روی پد پرتاب آماده بود و باب بنکن و داگ هارلی فضانوردان ناسا نیز وارد کپسول شده بودند.فضانوردان

اما چند دقیقه قبل از پرتاب، اسپیس ایکس این ماموریت را لغو کرد. مایک تایلور مدیر پرتاب این عملیات 17 دقیقه قبل از انجام آن بیان کرد: متاسفانه نمی توانیم امروز کپسول را به فضا پرتاب کنیم.

جیم بریدنستاین مدیر ناسا نیز در این باره گفت: هم اکنون در اتمسفر زمین الکتریسیته زیادی وجود دارد. البته طوفان و رعد و برقی در آسمان نیست اما این نگرانی وجود دارد که پرتاب موشک به ایجاد رعد و برق منجر گردد.

در واقع هنگام انجام ماموریت آپولو 12 این رخ داد و مدت کوتاهی پس از پرتاب موشک دو صاعقه درآسمان به وجود آمد که در نتیجه آن بعضی ابزارهای موشک از کار افتاد. البته ماموریت آپولو 12 تکمیل شد.

پیش بینی می گردد این ماموریت روز شنبه انجام گردد.

طی 10 سال گذشته ناسا برای ارسال فضانودران به ایستگاه فضایی بین المللی به روسیه و موشک های سایوز اتکا داشت و مبلغی کلان صرف این امر می شد.

به همین دلیل ناسا قراردادی با اسپیس ایکس و بویینگ امضا کرد تا نسل جدید کپسول های ارسال فضانوردان به فضا را بسازند تا علاوه بر کاهش هزینه ها دوباره فضانوردان را از خاک آمریکا به فضا ارسال نمایند.

طی سال های اخیر این دو شرکت مدت زمان زیادی را به توسعه کپسول و آزمایش آنها اختصاص دادند. هرچند بویینگ در ساخت کپسول با چالش هایی روبرو شد اما اسپیس ایکس در نهایت کپسول خود را آماده کرد.

از سوی دیگر یکی از نکات حایز اهمیت دیگر آن است که عملیات مذکور نخستین پرواز تجاری به ایستگاه فضایی بین المللی به حساب می آید.

منبع: اقتصاد ایران

به "شکست آمریکا در ارسال فضانورد به ایستگاه فضایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست آمریکا در ارسال فضانورد به ایستگاه فضایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید