خبرنگاران دنیا خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه ملت ایران

به گزارش وبلاگ دلند چت، تهران - خبرنگاران - آمریکا به عنوان کشور مدعی درجه یک حمایت از حقوق بشر، ظالمانه ترین تحریم ها در طول تاریخ را علیه ملت ایران به کار بسته است و در زمانی که بیشتر کشورهای دنیا درگیر مبارزه با ویروس کرونا هستند از فروش دارو و تجهیزات پزشکی به ایران جلوگیری می نماید.

خبرنگاران دنیا خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه ملت ایران

ویروس کرونا بشدت در شهرها و کشورهای مختلف جهان شیوع پیدا نموده و روزانه افراد زیادی شاهد از دست دادن عزیزان و دوستان خود هستند و به رغم اینکه مجبورند از هم فاصله بگیرند و در خیلی از شهرها مردم قرنطینه شده اند اما همبستگی و همدلی بیشتری پیدا نموده اند و مسوولان و مردم خیلی از شهرها از مردم می خواهند برای قطع ویروس کرونا و حفظ سلامتی خود و خانواده هایشان در خانه بمانند.

مردم گرفتار ویروسی شده اند که بشدت شیوع پیدا می نماید و اقتصاد جهان را تحت تاثیر قرار داده و چه بسا اگر ادامه دار باشد علاوه بر فجایع انسانی تا حد زیادی سبک زندگی مردم را هم دستخوش تحولات عظیمی نماید، در چنین شرایطی مردم ایران به عنوان یکی از کشورهای گرفتار این ویروس خطرناک، تحت تحریم های ظالمانه آمریکا به استقبال سال نو می فرایند و بر خلاف سالهای گذشته مجبورند از بعضی آداب و سنن نوروز باستانی از جمله دید و بازدید و رفتن به سفر چشم پوشی نمایند.

دولتمردان آمریکا در چنین شرایطی و در ادامه سیاست های پوپولیستی خود از یاری به ملت ایران برای مقابله با ویروس کویید 19 سخن می گویند اما همزمان در تداوم استانداردهای دوگانه خود در پاسخ به درخواست های مکرر جامع جهانی برای لغو تحریم ها علیه ملت ایران، نه تنها تحریم ها را لغو نمی نمایند بلکه آنها را تشدید می نمایند.

چین و روسیه به عنوان دو عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل جز نخستین کشورهایی بودند که خواهان لغو فوری تحریم های آمریکا علیه ایران در این شرایط حساس و سرنوشت ساز شدند.

روزنامه چاینا دیلی می نویسد؛ گنگ شوآنگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین با غیرانسانی خواندن تحریم های آمریکا و دیگر کشورها علیه ایران، از کشورهای جهان خواست به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا، هرچه سریعتر تحریم های خود علیه جمهوری اسلامی ایران را لغو نمایند

او گفت: ادامه تحریم های یک جانبه علیه ایران در چنین اوضاع حساسی، اثر شدیدی بر این کشور که در حال مبارزه با شیوع ویروس کروناست، دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین با غیرانسانی خواندن تحریم های آمریکا و دیگر کشورها علیه ایران، از کشورهای جهان خواست به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا، هرچه سریعتر تحریم های خود علیه جمهوری اسلامی ایران را لغو نمایند

وی گفت: ادامه تحریم های یک جانبه علیه ایران در چنین اوضاع حساسی، اثر شدیدی بر این کشور که در حال مبارزه با شیوع ویروس کروناست، دارد.

وزارت امور خارجه روسیه نیز با انتشار بیانیه ای گفت: ایالات متحده آمریکا تحریم های خود علیه ایران را برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا جدید (کووید-19) در این کشور لغو کند.

در این بیانیه آمده است: تحریم های آمریکا، مانع ایران در مبارزه با بیماری کروناست. میلیون ها شهفرایند این کشور به تجهیزات لازم پزشکی دسترسی ندارند.

در ادامه مخالفت های جهانی با تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، عمران خان نخست وزیر پاکستان در گفت وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس خواهان لغو تحریم های آمریکا علیه ایران برای مقابله با کرونا شد.

او با تاکید بر اینکه تحریم های آمریکا مانعی در جهت مبارزه ایران با ویروس کروناست، اضافه کرد: وقت آن رسیده که جامعه بین المللی خواهان خاتمه یافتن تحریم های آمریکا علیه ایران گردد.

در آمریکا زمانی که دولت ترامپ با فریب کاری ، درخواست یاری به ایران برای مقابله با ویروس کرونا را می دهد اما در عمل حاضر نیست تحریم های غیر قانونی را لغو کند، نهادهای حقوق بشری، رسانه ها و اتاق های فکر این کشور نیز در مقابل این جنایت علیه بشریت سکوت اختیار نموده اند، هر چند برنی سندرز نامزد سوسیال دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا نخست مقام رسمی این کشور است که با صراحت خواهان لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شد.

سندرز در پیغامی توییتری نوشت: ایران با فاجعه همه گیر شدن ویروس کرونا روبرو است و از این رو تحریم های ایالات متحده نباید در این فاجعه بشری نقش داشته باشد.

این سناتور آمریکایی در ادامه پیغام های توییتری نوشت: ما به عنوان یک کشور دلسوز باید تحریم هایی از جمله تحریم های اقتصادی را که به توانایی ایران در مقابله با این بحران آسیب می رساند، برطرف کنیم.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در هفته گذشته در نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد بر توجه نکردن جامعه جهانی به تحریم های غیرانسانی آمریکا علیه ایران و برطرف تحریم ها تأکید کرد.

ظریف در پیغامی توئیتی نوشت: در نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد، از این نهاد جهانی و دولت های عضو خواسته ام که به تحریم های غیرانسانی آمریکا علیه کشور من توجه ننمایند.

وی اضافه کرد: در این نامه تأکید نموده ام که تحریم ها باید برداشته شوند؛ در حالی که کووید-19 در حال تحمیل خسارات گسترده و سنگین به ایران است.

اما شبکه تلویزیونی المیادین لبنان چهارشنبه شب مدعی شد که آمریکا به سازمان بهداشت جهانی وعده داده است که تحریم های ایران را لغو می نماید.

به گزارش المیادین، تدروس آدهانوم رییس سازمان بهداشت جهانی به این شبکه خبری اعلام نموده است که واشنگتن به این سازمان وعده داده، بخشی از تحریم های تهران را لغو کند.

اکنون توپ در زمین آمریکاست و تصمیمی که حاکمان آن کشور در این شرایط اتخاذ می نمایند، تاریخ آن را قضاوت خواهد نمود، نسل های بعدی خواهند پرسید زمانی که جهان درگیر مقابله با شیوع ویروس کرونا است و بسیاری از کشورها مجبوربه قرنطینه شهرهای خود شده اند و از صندوق بین الملل پول تقاضای یاری نموده اند، آمریکا در مواجهه با لغو تحریم های ایران به عنوان کشوری که بشدت درگیر مقابله با شیوع ویروس کرونا است، به چه شیوه ای عمل نموده است.

رسانه های این کشور که به یک سویه نویسی عادت نموده اند، چشم خود را به روی این خواسته جهانی یعنی لغو تحریم آمریکا علیه ملت ایران بسته اند و مدام کوشش می نمایند تا با سیاه نمایی، مدیریت مقابله با کرونا در ایران را زیر سوال ببرند و ذهن افکار عمومی را از جنایتی که آمریکا علیه ملت ایران مرتکب می گردد، منحرف نمایند.

رسانه ها، نهادهای حقوق بشر و سایر سازمان های مردم نهاد در آینده به خاطر این سکوت مرگبار خود مورد نکوهش قرار خواهند گرفت هر چند ملت عظیم ایران سابقه بیش از 40 سال ایستادگی در برابر زورگویی ها و تحریم های ظالمانه آمریکا دارد و از این آزمون سخت هم سربلند بیرون خواهد آمد، یک ضرب المثل معروف ایرانی می گوید، زمستان می رود و روسیاهی به زغال می ماند ،آری این زمستان هم با همه سختی هایش تمام می گردد و بهار سربلندی و سرزندگی ملت ایران فرا می رسد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران دنیا خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه ملت ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دنیا خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه ملت ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید