(ویدئو) واکسن روسی کرونا به ایران رسید

به گزارش وبلاگ دلند چت، نخستین محموله از واکسن های کرونا از فرودگاه مسکو در روسیه با پرواز هواپیمایی ماهان ساعت 15 و 50 دقیقه امروز (پنجشنبه، 16 بهمن) در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین نشست.

(ویدئو) واکسن روسی کرونا به ایران رسید

با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت راه و شهرسازی نخستین مرحله از واردات واکسن روسی کرونا از مبدا مسکو در روسیه دقایقی پیش وارد کشور شد.

قرار است واکسن های کرونا با سه پرواز وارد کشور شود که نخستین آن امروز توسط شرکت هواپیمایی ماهان انجام شد.

پرواز شماره 7584 هواپیمایی ماهان از مبدا مسکو در روسیه نزدیک به چهار ساعت به طول انجامید. وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده است همه تمهیدات لازم برای لجستیک این واکسن ها اندیشیده شده و فراهم است.

کاظم جلالی سفیر ایران در مسکو امروز گفته است: محموله دوم تا آخر بهمن ماه امسال و محموله سوم تا 10 اسفندماه راهی تهران می شود و این فرایند هر دو هفته و یک ماه یک بار ادامه خواهد یافت.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با بیان اینکه واکسن روسی اسپوتنیک وی در بیش از 16 کشور از جمله ایران ثبت شده است، شرح داد: جمهوری اسلامی ایران شانزدهمین کشوری بود که این واکسن با درجه کارایی بیش از 91 درصد را هفته گذشته به ثبت رساند.

وزارت راه و شهرسازی بر موضوع حمل این واکسن ها نظارت دارد .

نتایج مرحله آخر آزمایش انسانی واکسن اسپوتنیک وی روسیه نشان می دهد که این واکسن بی خطر و اثربخشی آن 91.6 درصد است. این مطالعه که در نشریه LANCET منتشر شده روی بیش از 20 هزار نفر انجام شده است. 75 درصد افراد شرکت کننده در این مطالعه واکسن اسپوتنیک وی و بقیه دارونما دریافت کردند.

یک چهارم افراد شرکت کننده در این مطالعه دچار بیماری های پیش زمینه ای بودند که عامل مهمی برای شدت بیماری کرونا محسوب می شود. در افراد گروه دریافت کننده واکسن سه مورد مرگ مشاهده شد که از افرادی بودند که بیماری زمینه ای شدید داشتند و به نظر می رسد که مرگ آنان ارتباطی با واکسیناسیون نداشته است. به این ترتیب از نظر اثربخشی، این واکسن در رده واکسن های تایید شده شرکت های فایزر- بایون تک، مدرنا موسسه ملی سلامت آمریکا و آسترازنکا قرار می گیرد.

منبع: فرارو

به "(ویدئو) واکسن روسی کرونا به ایران رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) واکسن روسی کرونا به ایران رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید