جزئیات کامل از وام بدون ضامن، اندازه اقساط چقدر است؟

به گزارش وبلاگ دلند چت، دولت وعده پرداخت وام تا سقف 100 میلیون تومان بدون ضامن را داده است. وزیر اقتصاد گفت که تسهیلات زیر 100 میلیون تومان با احتساب رتبه اعتباری مناسب، بدون ضامن پرداخت گردد.

جزئیات کامل از وام بدون ضامن، اندازه اقساط چقدر است؟

سقف وام پرداختی بدون ضامن 100 میلیون تومان است، اما دولت نرخ سود این تسهیلات را تعیین ننموده که نشان می دهد این وام براساس مصوبات شورای پول و اعتبار پرداخت می گردد.

آخرین نرخ سود تسهیلات مصوب در شورای پول و اعتبار 18 درصد است. معمولا وام های خرد بانکی به صورت سه تا پنج ساله پرداخت می گردد.

با فرض این که یک کارمند دولتی 100 میلیون تومان وام دریافت کند با نرخ سود 18 درصد، اگر قرار باشد این وام به صورت سه ساله(36 ماهه) بازپرداخت کند، مقدار هر قسط آن حدود سه میلیون و 600 هزار تومان برآورد می گردد.

اگر بازپرداخت این وام پنج ساله یعنی 60 ماهه باشد، وام گیرنده باید ماهانه دو میلیون و 550 هزار تومان قسط بدهد. به نظر نمی رسد بانک با پرداخت وام بدون ضامن با بازپرداخت بلندمدت موافقت کند.

از کجا وام بدون ضامن بگیریم؟

احسان خاندوزی اعلام نموده که این وام از طریث بانک های زیر مجموعه وزارت اقتصاد پرداخت می گردد و کامندان و مستمری بگیرانی که حقوقشان به وسیله این بانک ها دریافت می نمایند می توانند وام بگیرند.

این بانک ها شامل مسکن، سپه، رفاه کارگران، کشاورزی، ملی ایران، پست بانک، توسعه صادرات، صنعت و معدن، قرض الحسنه مهر ایران، صادرات، ملت و تجارت می گردد.

زمان آغاز پرداخت وام بدون ضامن

در این خصوص خاندوزی گفت: بخشنامه اجرای طرح پرداخت تسهیلات بدون ضامن برای بعضی از بانک ها دیروز ارسال شد و بعضی دیگر نیز طی امروز و فردا ارسال خواهد شد و در نهایت، از ابتدای هفته بعد، در بانک های دولتی به اجرا خواهد رسید.

چه کسانی می توانند وام بگیرند؟

معاون بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد گفت: جامعه هدف ما شامل شاغلین، بازنشستگان و مستمری بگیران دستگاه های اجرایی دولتی شامل وزارت خانه ها، سازمان های و شرکت های دولتی و … هستند.

بعلاوه شاغلین و بازنشستگان عمومی غیردولتی و حتی شرکت های معتبر بخش خصوصی که حقوقشان را از بانک های زیرمجموعه وزارت اقتصاد دریافت می نمایند نیز می توانند وام بدون ضامن دریافت نمایند.

با این که دولت اعلام نموده وام بدون ضامن پرداخت می گردد، اما از آنجایی که دایره مشمولان آن فقط حقوق بگیران دولتی است حقوق وام گیرنده به عنوان ضمانت نزد بانک باقی می ماند.

منبع: تجارت نیوز

به "جزئیات کامل از وام بدون ضامن، اندازه اقساط چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات کامل از وام بدون ضامن، اندازه اقساط چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید