نامه سناتورهای دموکرات به پامپئو و وزیر خزانه داری آمریکا درباره کاهش تحریم های ایران

به گزارش وبلاگ دلند چت، چندین سناتور دموکرات در نامه ای خطاب به وزرای خارجه و خزانه داری آمریکا خواستار کاهش تحریم های ایران در بحبوحه شیوع کرونا شدند.

نامه سناتورهای دموکرات به پامپئو و وزیر خزانه داری آمریکا درباره کاهش تحریم های ایران

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دلند چت، 11 سناتور حزب دموکرات در نامه ای خطاب به مایک پامپئو وزیر خارجه و استیو منوشین وزیر خزانه داری آمریکا خواستار کاهش تحریم های ایالات متحده علیه ایران و ونزوئلا شدند.

این سناتورهای دموکرات با اشاره به سرعت شیوع ویروس کرونا (بیماری کووید 19) در دو کشور ایران و ونزوئلا و اینکه تحریم ها باعث ایجاد مانع در ارسال اقلام درمانی مورد نیاز شده است خواستار این شدند که تحریم های آمریکا علیه این دو کشور به طور موقت برداشته شود.

علیرضا میریوسفی سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد روز جمعه گفت: اعمال تحریم های جدید در حالی که ایرانیان در حال مبارزه با همه گیر شدن Covid19 هستند و در بحبوحه افزایش تعداد طرفداران انتها دادن به تروریسم اقتصادی علیه ایران شامل رؤسای دولت ها و نمایندگان مجلس (از جمله ایالات متحده آمریکا)، مقامات سازمان ملل و سازمان های غیردولتی، به سادگی نمونه دیگری از یک سیاست غیرانسانی آمریکا هدایت شده توسط وزیران نفرت به سمت ایران است.

دبیرکل سازمان ملل، سازمان بهداشت جهانی و کمیساریای عالی حقوق بشر به همراه روسیه، چین، پاکستان، انگلیس، عراق، ونزوئلا، نیکاراگوئه، کره شاقتصادی و کوبا تلاش های دیپلماتیک گسترده ای برای لغو تحریم های یکجانبه آمریکا در شرایط همه گیری ویروس جدید کرونا انجام داده اند.

هشت کشور هم در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل، شرایط فعلی را زمانی برای چندجانبه گرایی و مقابله با اقدامات یکجانبه آمریکا دانسته و تصریح کرده اند تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران، خلاف منشور ملل متحد و مصوبات متعدد مجمع عمومی این سازمان است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نامه سناتورهای دموکرات به پامپئو و وزیر خزانه داری آمریکا درباره کاهش تحریم های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه سناتورهای دموکرات به پامپئو و وزیر خزانه داری آمریکا درباره کاهش تحریم های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید