اندازه عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر است؟

به گزارش وبلاگ دلند چت، رئیس سازمان تامین اجتماعی از اندازه عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی رونمایی کرد و وعده داد این مبلغ به زودی واریز گردد. اما مبلغ عیدی بازنشستگان تامبن اجتماعی چقدر است؟

اندازه عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر است؟

به گزارش تجارت نیوز، آنگونه که مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خبر داده مقدار عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی یک میلیون و 800 هزار تومان است.

این عیدی معادل عیدی دیگر کارمندان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری است. یعنی این گروه ها هم سال جاری یک میلیون و 800 هزار تومان عیدی دریافت می نمایند.

مقدار عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی سال گذشته یک میلیون و 500 هزار تومان بود و سال جاری تنها 300 هزار تومان به آن اضافه شده است. افزایشی که انتقاد بسیاری از بازنشستگان را در پی داشته است.

علاوه بر مبلغ عیدی سال 1401، زمان پرداخت آن هم مورد سوال بسیاری از افراد است. رئیس سازمان تامین اجتماعی اعلام نموده که سعی خواهیم کرد قبل از اینکه عیدی کارمندان و زیرمجموعه های سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کنیم، عیدی بازنشستگان را پرداخت کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا عیدی بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می گردد یا نه گفت: هنوز زمان واریز عیدی تعیین نیست، اما به زودی درباره زمان واریز عیدی اطلاع رسانی می کنیم.

اما سال گذشته عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی بسیار دیرهنگام و در آخرین روز های اسفند واریز شد که باعث بروز نقدها بسیاری شد.

عیدی کارمندان دولت چقدر است؟

مبلغ عیدی کارمندان دولت هم یک میلیون و 800 هزار تومان است. البته به این مبلغ، 500 هزار تومان بابت همسر و و بابت هر رزند تحت تکفل، مبلغ 200 هزار تومان پرداخت می گردد.

مبلغ عیدی کارگران چقدر است؟

حداقل عیدی کارگران 8 میلیون و 300 هزار تومان (معادل دو ماه حقوق) است و حداکثر آن حدود 12 میلیون تومان (معادل 3 ماه حقوق و یا 90 روز کاری) است. عیدی 12 میلیونی مشمول آن دسته از کارگرانی می گردد که بیش از یک سال در یک کارگاه کار نموده باشند که علاوه بر عیدی، مشمول سنوات هم می شوند و مبلغ عیدی آن ها به بالای 12 میلیون تومان می رسد.

منبع: فرارو

به "اندازه عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندازه عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید