مضرات خوردن چای با توت و خرما

به گزارش وبلاگ دلند چت، متاسفانه بعضی از مردم بر این باورند که مصرف توت یا خرما به جای قند می تواند از بالا رفتن اندازه قند خون جلوگیری کند.

مضرات خوردن چای با توت و خرما

چای و قهوه از نوشیدنی های محبوب تمام کشور های جهان هستد که بسیاری از افراد آن ها را با طعمی شیرین می پسندند. ما ایرانی ها نیز اغلب عادت داریم که چای را با شیرینی بخوریم. اما همانطور که می دانیم قند و شکر مفید نیست و موجب آلزایمر، پوسیدگی دندان و دیابت و بیماری های دیگر می گردد.

بعضی از افراد خرما و توت را جایگزین قند و شکر می کنند. خرما و توت و انجیر دارای میزان زیادی قند از نوع فروکتوز هستند که مصرف آن ها برای افراد دیابتی نیز ضرری ندارد.

یعنی به راحتی جذب بدن می گردد، اما کالری این مواد مانند قند است یعنی به ازای مصرف هر یک گرم از آنها، 4 کیلوکالری انرژی به بدن می رسد بنابراین مصرف بیش از میزان آن ها، مانند قند و شکر برای بدن عوارضی در پی دارد.

هر حبه قند تقریبا 3 گرم وزن دارد. اگر فرض کنیم که هر یک گرم قند 4 کیلو کالری انرژی فراهم می نماید انرژی دریافتی بدن با خوردن 3 حبه قند برابر 12 کیلوگالری است. در حالی که بعضی افراد ترجیح می دهند چای خود را با خرما، توت خشم و انجیر و ... میل کنند میزان کالری دریافتی آن ها برابر با 50 الی 60 کیلو کالری است.

چای با توت خشک

بعضی کارشناسان عقیده دارند که نباید خرما و توت را به همراه چای مصرف کنند. زیرا قند این مواد هنگام تماس با آب جوش و یا چای داغ جذب بدن می گردد و، اما انرژی آن ها جذب بدن نمی گردد و مزایای آن ها از بین می رود.

البته این نظریه به کارشناسی زیادی احتیاج دارد و از نظر علمی ثابت نشده است، زیرا قند خرما و توت و انجیر بیشتر از نوع فروکتوز است که قندی طبیعی می باشد و در صورت جذب بدن خطری برای آن ندارد. البته در مصرف این مواد خوراکی باید اعتدال را رعایت نمود، زیرا کالری بالای آن ها موجب افزایش وزن و چاقی می گردد.

از طرفی اگر قند موجود در خرما در تماس با آب جوش و چای جذب بدن گردد باید این سوال را پرسید که چگونه بخش عمده کالری که از مواد قندی است و مبنای انرژی زا بدون آن است جذب بدن می گردد، اما انرژی آن جذب نمی گردد؟

این فرضیه را می توان به سادگی انکار نمود. برای تهیه شیره خرما، شیره انجیر، شیره توت و شیره انگور که دارای تمام ویتامین ها و مواد معدنی خود میوه ها هستند از روش جوشاندن و تصفیه میوه ها استفاده می گردد. جوشاندن باعث خروج مواد مغذی خرما و دیگر مواد به داخل آب می گردد که با تغلیظ این آب تبدیل به شیره مقوی می گردد.

البته کارشناسان اعتقاد دارند برترین نوع شیره آن است که در دمای 60 تا 70 درجه تهیه گردد و به نقطه جوش نرسد چرا که مواد مغذی آن از بین می رود. به همین علت شیره خرمای صنعتی را توصیه می کنند که در دمای 65 درجه تهیه می گردد.

چای با خرما

سوال دیگری که وجود دارد این است که افرادی که چای خود را با خرما میل می کنند چای آن ها خنک است و یا چای بسیار داغ را ترجیح می دند؟

به طور طبیعی افراد بزرگسال در داغ ترین حالت چای را با دمای 60 تا 70 درجه می نوشند که این دما نمی تواند مواد مغذی مهم خرما را از بین برد. البته این موضوع به تحقیق و مطالعه بیشتری احتیاج دارد.

در حالت عادی و طبیعی افراد بالغ در داغ ترین حالت چایی را با دمای حدود 60 درجه تا نهایتا همان 70 درجه نوش جان می کنند که این دما نمی تواند در زمان مصرف خرما با چایی باعث از بین رفتن مواد مغذی خرما گردد.

برترین گزینه به جای قند، خرما و توت و... استفاده از میوه های خشک است که انرژی لازم را برای بدن فرام نموده و آسیبی به سلامت بدن وارد نمی نماید.

منبع: ایسکانیوز

منبع: فرارو

به "مضرات خوردن چای با توت و خرما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مضرات خوردن چای با توت و خرما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید