یک مکان ساکت؛ هیولاها در چه مکان هایی فرود آمدند؟

به گزارش وبلاگ دلند چت، در فیلم یک مکان ساکت، آخرالزمان به یکباره دنیا را فرا گرفت و هیولاهای بیگانه در چندین کشور مختلف روی زمین فرود آمدند.

یک مکان ساکت؛ هیولاها در چه مکان هایی فرود آمدند؟

یک مکان ساکت اثر جان کرازینسکی تحولی در ژانر وحشت و علمی تخیلی بود که در آن، یک خانواده نیویورکی از دنیایی با هیولاهای حساس به صدا جان سالم به در بردند. خانواده ابوت حتی قبل از حمله بیگانگان، به علت ناشنوایی دخترشان، به زبان اشاره تسلط داشتند و به همین دلیل، بیشتر از باقی مردم، در بقا پیروز بودند.

اولین فیلم یک مکان ساکت، اطلاعات مبهمی درباره چگونگی و زمان حضور بیگانگان بر روی زمین دارد و بیشتر سرنخ ها از بریده های روزنامه جمع آوری شده به وسیله لی (کرازینسکی) قابل مشاهده است اما قسمت دوم، بیشتر حفره ها را پر می نماید و در سکانس ابتدایی فیلم، فلش بکی به نمایش گذاشته می گردد که لحظه فرود هیولاها و حمله به شهر نیویورک را نشان می دهد. کرازینسکی قبلا تایید نموده است که قسمت سوم این مجموعه، فراوری خواهد شد و امید است تا اندازه تأثیرگذاری این موجودات بر دنیا و ملل مختلف، در آن آنالیز گردد.

جای سؤال است که با وجود حضور این هیولا ها در سراسر زمین، روزنامه ها چگونه در روزها و هفته های پس از حضور آن ها، منتشر می شوند، به ویژه با توجه به این که چاپ روزنامه، یک صنعت کاملا پر سر و صدا است. با این وجود، مقالات روزنامه ها، اطلاعیه ها و گزارش های دست اول آن ها، همه مکان هایی را که هیولا ها در آنجا حضور داشتند نشان می دهد.

نیوانگلند، ایالات متحده آمریکا

اولین برخورد با بیگانگان در طول فیلم در منطقه نیوانگلند تجربه شد. خانواده ابوت در حومه نیویورک زندگی می نمایند و در اولین روز این شرایط آخرالزمانی، شهر آنها بلافاصله پس از مشاهده شهاب سنگی در آسمان، به وسیله این بیگانگان مورد تهاجم قرار می گیرد. وقتی ریگان ابوت وارد زیرزمین می گردد، یک دیوار پر از اطلاعاتی درباره این شرایط خاص می بیند که دارای علائمی ویژه است و روی آن نوشته شده: بوستون: 19:58. این سرنخ نشان می دهد که یا دو شهاب سنگ به نیوانگلند برخورد می نماید یا شهاب سنگی که ابوت ها دیده اند، در واقع در جایی دورتر در بوستون و در ماساچوست سقوط نموده است.

شانگهای، چین

سکانس اولیه یک مکان ساکت 2 با حضور لی در داروخانه شروع می گردد، جایی که او اخبار و تصاویری را درباره سقوط شهاب سنگی مرموز در شانگهای چین مشاهده می نماید. این سکانس تنها چند دقیقه قبل از حمله هیولاها به نیوانگلند نشان داده می گردد و بنابراین شانگهای احتمالا اولین مکانی بوده است که بیگانگان به آن جا هجوم بردند.

مکزیک

اگرچه نام این کشور در جدول زمانی تخته سفید نیست اما بریده روزنامه ای بر روی دیوار، از فرود شهاب سنگ این هیولاها در مکزیک خبر می دهد اما نام شهر آن معلوم نیست. تا قبل از سکانس اولیه یک مکان ساکت 2، تصور می شد این کشور، اولین محل برخورد با این بیگانگان باشد.

دهلی نو، هند

لی در فهرست خود نوشته است که هیولاها در دهلی نو در هند در ساعت 19:42 هم فرود آمده اند. دهلی نو در بالای فهرست واقع شده است و ممکن است اولین جایی باشد که هیولاها در آن، روی زمین فرود آمده اند.

سنگاپور

تنها پنج دقیقه پس از حمله هیولاهای بیگانه به دهلی نو، این موجودات در ساعت 19:47 به سنگاپور هم هجوم بردند. این بیگانگان به چندین کشور پرجمعیت آسیا حمله کردند و به نظر می رسد این قاره بیشتر از منطقه ها دیگر آسیب دیده است.

بوگوتا، کلمبیا

نوشته دیگری روی تخته سفید نشان می دهد که بیگانگان در بوگوتای کلمبیا هم در ساعت 19:52 فرود آمدند، تنها چند ثانیه قبل از برخورد شهاب سنگ با بوستون. احتمالا تنها قاره پرجمعیتی که در امان می ماند، استرالیا است، زیرا هیچ کدام از فیلم ها هرگز به این کشور اشاره نمی نمایند و در یک مکان ساکت 2 بیان می گردد که جزایر، هم چنان ایمن هستند.

مسکو، روسیه

با توجه به وسعت روسیه، عجیب است که بیگانگان در پرجمعیت ترین شهر آن فرود آمده اند، اگرچه ممکن است سر و صدای زیاد مسکو در جهت پرواز، توجه آن ها را جلب نموده باشد. روی تخته سفید لی نوشته است که هیولاها در ساعت 19:54 در مسکوی روسیه فرود آمدند

لندن، انگلستان

آخرین مکان تأیید شده در فیلم یک مکان ساکت، لندن است که یکی از شهرهای مناسب برای این موجودات حساس به سر و صدا محسوب می گردد. به گفته لی، لندن محل اولیه فرود این هیولاها بر روی زمین بود. تخته سفید، زمان تهاجم به لندن را 19:49 نشان می دهد، یعنی تقریبا 10 دقیقه قبل از هجوم به نیوانگلند.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ

به "یک مکان ساکت؛ هیولاها در چه مکان هایی فرود آمدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مکان ساکت؛ هیولاها در چه مکان هایی فرود آمدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید