پلوسی و سندرز درباره اقدامات ترامپ هشدار دادند

به گزارش وبلاگ دلند چت، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال طرح تئوری بی اساس از جانب بعضی اعضای حزب جمهوری خواه این کشور درخصوص وقوع تقلب گسترده در انتخابات با اجرای طرح رأی گیری پستی، جمهوری خواستار را متهم کرد به این که به دنبال ترساندن مردم از رای دادن هستند.

پلوسی و سندرز درباره اقدامات ترامپ هشدار دادند

به نقل از پایگاه هیل، نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا اظهاراتی را در تقابل با صحبت های مارک میدوز، رئیس دفتر کاخ سفید در روز یکشنبه خطاب به سی ان ان مطرح نمود. میدوز در اظهاراتش گفته بود: سند و مدرکی دال بر عدم وقوع تقلب گسترده در میان رأی دهندگان (با اجرای این طرح) وجود ندارد.

نانسی پلوسی در اظهاراتش خطاب به شبکه ام اس ان بی سی گفت: به حرف های آن ها توجهی نکنید. هدف آن ها ترساندن مردم از رای دادن است، آن ها هر چقدر بیشتر بتوانند آشوب ایجاد نمایند بیشتر این ترس را درباره این که آراء شما قرار نیست در انتخابات شمرده شوند ایجاد می نمایند.

پلوسی همچنین در ادامه صحبت هایش جمهوری خواستار را متهم کرد به اینکه به دنبال مرعوب ساختن مردم هستند و از آمریکایی ها خواست آن ها را نادیده بگیرند.

او اعلام کرد: شما نمی توانید اجازه دهید طرف مقابل به فضایی که در آن قرار است انتخابات برگزار گردد شکل دهد. ما رأی گیری پستی را خواهیم داشت. این طرح پیروز خواهد بود. ما برای اجازه به اجرای آن وابسته به رییس جمهور نخواهیم بود.

او تاکید نمود: به تاکتیک های ترس آفرینی آن ها توجه نکنید زیرا این برای آن ها یک پیروزی است.

این اظهارات پلوسی در حالی مطرح شدند که قانونگذاران آمریکایی به دنبال رسیدگی به یکسری تغییرات اعمال شده در سازمان پست آمریکا که به گفته آن ها پیش از برگزاری فرآیند انتخابات باعث ایجاد تاخیر در تحویل بسته های پستی می شوند، هستند؛ انتخاباتی که انتظار میرود در آن رکورد بالایی در زمینه ثبت آراء پستی ثبت گردد.

دونالد ترامپ و دولتش این ادعا را مطرح نمودند که اجرای طرح رأی گیری پستی در آمریکا به دلیل نگرانی از بابت شیوع کرونا اجازه به وقوع تقلب گسترده در میان رأی دهندگان خواهد داد، هرچند که اسناد و مدارک موجود از این تئوری پشتیبانی نمی نمایند.

از سوی دیگر به گزارش پایگاه هیل، سناتور مستقل برنی سندرز که قبلاً در رقابت مقدماتی حزب دموکرات برای مشخص نامزد ریاست جمهوری این حزب شرکت داشته، دوشنبه شب از حامیان سابقش خواست در انتخابات ماه نوامبر از جو بایدن، رقیب دموکرات دونالد ترامپ حمایت نمایند و هشدار داد که در این انتخابات ارزش های مترقی در خطر هستند.

سندرز در سخنرانی ضمناً برگزاری کنوانسیون ملی حزب دموکرات آمریکا هشدار داد: دونالد ترامپ دارد ما را در راستا نزولی رفتن به سمت استبداد به پیش میبرد و اگر دموکرات ها در انتخابات نوامبر شکست بخورند تصور هزینه بالای این شکست بسیار سخت خواهد بود.

سندرز گفت: ما احتیاج داریم به اینکه جو بایدن رئیس جمهور بعدی ما باشد. اگر دونالد ترامپ مجدداً به ریاست جمهوری برسد تمامی پیشرفتی که ما حاصل نموده ایم به خطر خواهد افتاد.

وی مطرح نمود: دوستان من! من به شما و به همه کسانی که از دیگر نامزدهای رقابت مقدماتی دموکرات ها حمایت کردند و همچنین آن هایی که ممکن است در انتخابات قبلی به دونالد ترامپ رای داده باشند این صحبت را مطرح می کنم. آینده دموکراسی ما در خطر است. آینده اقتصاد ما در خطر است. آینده سیاره ما در خطر است. ما باید با یکدیگر متحد شویم و دونالد ترامپ را شکست دهیم و جو بایدن و کامالا هریس را به عنوان رئیس جمهور بعدی و معاون رئیس جمهور بعدی برگزینیم.

سندرز در سخنرانی هشت دقیقه ای خود که از طولانی ترین سخنرانی های شب گذشته در زمان برگزاری کنوانسیون ملی حزب دموکرات به شمار میرفت، کوشش کرد تا انتخابات ماه نوامبر و انتخاب میان ترامپ و بایدن را نزاعی بر سر آینده کشور نشان دهد.

او اعلام کرد: این انتخابات مهم ترین انتخابات تاریخ مدرن این کشور است. در پاسخ به مجموعه بی سابقه بحران هایی که ما با آنها روبرو هستیم احتیاج به یک پاسخ بی سابقه و جنبشی در میان مردمی که آماده ایستادگی و مبارزه برای دموکراسی و شرافت و علیه طمع کاری، الیگارشی و استبداد هستند، داریم؛ جنبشی که هرگز مشابه آن قبلاً دیده نشده است.

سندرز مطرح نمود: نرون، امپراتور روم، زمانی که روم می سوخت مشغول چنگ نوازی بود؛ حالا ترامپ مشغول گلف بازی کردن است.

وی اضافه کرد: در این دولت استبداد در کشور ما ریشه دوانده است و باید به نازپروری ملی گرایان سفیدپوست، تعصب مذهبی، حملات زشت علیه زنان و نژادپرستی انتها دهیم.

سندرز در سخنرانی خود همچنین دستاوردهایی که حامیانش در زمان کمپین های مربوط به انتخابات سال 2016 و همچنین انتخابات سال جاری کسب نموده اند را تحسین کرد. او گفت که آن ها این کشور را کنار یکدیگر به سمت یک راستا جسورانه جدید بردند و این جنبش ادامه داشته و هر روز قدرت مندتر می گردد.

وی مطرح نمود: ما باید کشوری بسازیم که عادلانه تر، دلسوزتر و فراگیرتر باشد. من می دانم که جو بایدن از همان روز اول مبارزه برای آن را شروع خواهد نمود.

سندرز مطرح نمود: بدون یک حزب دموکرات متحد، سال ها دستاوردی که جنبش ترقیخواه کسب نموده ممکن است از بین برود و حتی کشور ممکن است نتواند چهار سال ریاست جمهوری دیگر دونالد ترامپ را تحمل کند.

او اعلام کرد: در اساسی ترین حالت این انتخابات درباره حفاظت از دموکراسی ما است.

وی تاکید نمود: در دوران این رییس جمهور چیزهایی که غیر قابل تصور بودند عادی شده اند. ترامپ کوشش نموده جلوی رای دادن مردم را بگیرد، اداره پست آمریکا را تضعیف کند، مأموران فدرال و نظامی را در برابر معترضان صلح جو مستقر کند، تهدید به تاخیر در برگزاری انتخابات کند و همچنین گفته که در صورت شکست خوردن در انتخابات ریاست جمهوری را ترک نخواهد نمود. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "پلوسی و سندرز درباره اقدامات ترامپ هشدار دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی و سندرز درباره اقدامات ترامپ هشدار دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید