لزوم اعلام رضایت ورزشکاران برای حضور در بازی های المپیک

به گزارش وبلاگ دلند چت، برگزاری بازی های المپیک 2020 توکیو همزمان با شیوع و گستردگی ویروس کرونا در کنار موج گرمای ژاپن، شرایط خاصی را برای این دوره از بازی ها رقم زده است.

لزوم اعلام رضایت ورزشکاران برای حضور در بازی های المپیک

به همین دلیل برگزارنمایندگان بازی ها طرحی ارائه نموده اند که به واسطه آن ورزشکاران شرکت نماینده در این رقابتها باید اذعان نمایند باوجود کرونا و یا خطرات ناشی از گرمای هوای ژاپن، با رضایت و مسئولیت خود در بازی ها شرکت می نمایند و به نوعی نسبت به تصمیم خود برای حضور در بازی ها باید جوابگو باشند.

سایت kyodo news با اشاره به اینکه وجود ویروس زیکا و انتقال آن توسط پشه در برزیل در زمان میزبانی این کشور برای المپیک 2016 باعث کناره گیری چند گلف باز از بازی ها شد، به صحبت های اخیر لانا یکی از مقامات کمیته بین المللی المپیک در نشست خبری اخیر اشاره نمود و به نقل از وی نوشت: فرم ورود به بازی های توکیو به روز شده است. هیچ دولتی و هیچ مرجع بهداشتی نمی تواند ضمانت های مربوط به عفونت ها را بپذیرد یا آنها را به عهده نگرفته است. این خطری است که همه ما متحمل آن می شویم.

وی تاکید نموده است که فرم در نظر گرفته شده و لزوم امضای آن توسط شرکت نمایندگان به منظور ایجاد شفافیت و اطمینان از رضایت آگاهانه شرکت نمایندگان در بازی ها است.

این فرم برای ورزشکاران و مقامات المپیک در نظر گرفته شده است تا آنها قوانین مختلف بازی ها را رعایت نمایند. این قوانین شامل موارد مربوط به منشور المپیک و مقررات ضد دوپینگ است.

بسیاری از کارشناسان پزشکی به خاطر همه گیر بودن ویروس کرونا نسبت به برگزاری بازی های المپیک که ده ها هزار ورزشکار، مربی، مقام، کارگر پشتیبانی و اعضای مطبوعات از سراسر دنیا در آن شرکت خواهند کرد، ابراز نگرانی نموده اند.

البته کمیته بین المللی المپیک این وعده را داده است که حتی در زمان بحران دنیای بهداشت هم بازی ها در شرایط ایمن برگزار خواهد شد.

سی و دومین دوره بازی های المپیک اول تا هفدهم مردادماه به میزبانی توکیو برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "لزوم اعلام رضایت ورزشکاران برای حضور در بازی های المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم اعلام رضایت ورزشکاران برای حضور در بازی های المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید