طرز تهیه فالوده شیرازی؛ در خانه دست به کار شوید

به گزارش وبلاگ دلند چت، در این شرایط نه می توانیم به شیراز سفر کنیم و فالوده های شیرازی را نوش جان کنیم؛ نه می توانیم به فالوده های بستنی فروشی ها و .. اعتماد کنیم. برترین کار این است که در خانه دست به کار شویم و خودمان فالوده درست کنیم.

طرز تهیه فالوده شیرازی؛ در خانه دست به کار شوید

مواد لازم برای تهیه فالوده شیرازی:

  • نشاسته: 300 گرم
  • آب: 4 پیمانه
  • شکر: 1 پیمانه
  • لیمو تازه: 1 عدد
  • گلاب: نصف پیمانه
  • شربت آلبالو: به اندازه لازم

طرز تهیه فالوده شیرازی:

1. ابتدا یک قابلمه مناسب را انتخاب کنید و دو پیمانه آب را درون آن بریزید و شکر را اضافه کنید، بر روی اجاق گاز قرار دهید. سپس شکر را هم بزنید تا در آب حل گردد و صبر کنید تا آب شکر قوام پیدا کند.

2. در این مرحله گلاب را اضافه کنید و صبر کنید تا شربت چند بار قل بخورد. سپس آن را از روی اجاق گاز بردارید و بگذارید کنار تا خنک گردد. سپس بعد از سرد شدن شربت آن را در یک کاسه مناسب بریزید و در فریزر قرار دهید تا یخ بزند.

3. بعد از یخ زدن شربت آن را از فریزر بیرون بیاورید و برای پودر کردن، آن را درون مخلوط کن بریزید. بعد از اینکه شربت یخ زده را کاملا پودر کردید، دوباره آن را به صورت پودر شده در یخچال قرار دهید.

4. حالا نوبت به درست کردن رشته های فالوده است. ابتدا یک قابلمه را انتخاب کنید و دو لیوان آب به آن اضافه کنید. سپس نشاسته را به آن اضافه کنید و قابلمه را بر روی اجاق گاز با حرارت ملایم قرار دهید، تا آب به تدریج تبخیر گردد و نشاسته به جای مانده کشدار و غلیظ گردد. سپس برای ایجاد رشته های نازک نشاسته از یک آبکش با سوراخهای ریز یاری می گیریم. نشاسته کشدار و غلیظ را در آبکش بریزید و با فشار بر روی نشاسته ها باعث شوید تا از سوراخ های ریز آبکش رد شوند. در زیر آبکش کاسه ای پر از یخ قرار دهید تا رشته های نازک روی یخ ها ریخته گردد. توجه کنید که بهتر است که از یک آبکش با سوراخ های ریز تراستفاده کنید تا فالوده شما ریز تر و زیباتر گردد.

5. بعد از خروج رشتهها از آبکش و ریختن آنها بر روی یخ، خوب یخ را هم بزنید تا رشته ها سفت شوند. سپس یخ های یخ زده را در یک کاسه مناسب بریزید و رشته ها را به آرامی از یخ بیرون بیاورید و به کاسه حاوی یخ پودر شده اضافه کنید و آن را به خوبی مخلوط کنید. تا فالوده در همه جای یخ قرار بگیرد.

6. فالوده را در یک کاسه بریزید و به آن آب لیموی تازه را با کمی شربت آلبالو اضافه کنید و به دلخواه تزیین کنید.

منبع: ایرنا زندگی

به "طرز تهیه فالوده شیرازی؛ در خانه دست به کار شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه فالوده شیرازی؛ در خانه دست به کار شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید