درخواست مجلس عربی از جامعه بین الملل برای مقابله با ترکیه

به گزارش وبلاگ دلند چت، فارس نوشت: رئیس مجلس عربی از جامعه بین المللی خواست موضع قاطعی برای توقف مداخلات ترکیه در امور داخلی کشورهای عربی اتخاذ کنند.

درخواست مجلس عربی از جامعه بین الملل برای مقابله با ترکیه

مشعل بن فهم السامی رئیس مجلس عربی بر حمایت از تصمیم شورای اتحادیه عرب در محکومیت مداخلات ترکیه در امور داخلی تعدادی از کشورهای عربی و نقض حاکمیت آنها تاکید کرد.

السلمی در بیانیه ای که امروز یکشنبه منتشر کرد، گفت: تصمیم وزیران خارجه کشورهای عربی در مخالفت با مداخلات ترکیه در امور داخلی کشورهای عربی به درخواست ملت های عربی و بیانگر موضع عربی جمعی و یکپارچه در مقابله با تهدیدها و مداخلات ترکیه در امور داخلی کشورهای عربی و تعرض آن به حاکمیت تعدادی از کشورهای عربی و نقض اصول حسن همسایگی و اقدامات خصمانه آن است.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، رئیس مجلس عربی از جامعه بین المللی خواست موضع قاطعی برای توقف مداخلات ترکیه در امور داخلی کشورهای عربی اتخاذ کنند.

وی تاکید کرد: تصمیم شورای وزیران خارجه عربی به اتحادیه ها و مجلس های منطقه ای و بین المللی ابلاغ خواهد شد و از آنها خواسته می شود ضمن اعلام حمایت از موضع کشورهای عربی مداخلات ترکیه در امور داخلی این کشورها را محکوم کنند، زیرا تهدیدی مستقیم برای امنیت ملی عربی و صلح و امنیتی بین المللی و اصول حسن همسایگی و نقض آشکار قانون بین المللی، منشور سازمان ملل و قطعنامه های شورای امنیت است.

روز چهارشنبه صد و پنجاه و سومین نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب به ریاست یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان و با حضور احمد ابوالغیط، دبیرکل این اتحادیه در مقر آن در شهر قاهره برگزار گشت.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "درخواست مجلس عربی از جامعه بین الملل برای مقابله با ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست مجلس عربی از جامعه بین الملل برای مقابله با ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید