اولین تجربه کوهنوردی خود را چگونه رقم بزنیم

به گزارش وبلاگ دلند چت، چشم انداز ها زیبایی وجود دارد که انگیزه ما را به طبیعت و کوهنوردی افزایش می دهد، تمایل به فرار از زندگی پرمشغله شهری، اگر انگیزه یک کوهنوردی واقعی و هیجان انگیز را دارید، همراه خبرنگاران باشید.

اولین تجربه کوهنوردی خود را چگونه رقم بزنیم

نقاط بسیار زیبایی در جهان وجود دارند که فقط با پای پیاده می توان به آن ها سفر کرد. کوهنوردی علاوه بر زیبایی هایی که دارد همراه با چالش هایی پر مخاطره است. در هر وضعیتی، از آب و هوای طوفانی و سرد گرفته تا روزهای گرمی که دست و پاها تاول می زند، بهترین راه برای لذت بردن از این ورزش، احترام به اصول و قوانین کوهنوردی است.

ایمنی

مارک چیس (Mark Chase) یکی از وزرشکاران ملی کلمبیا در این مورد می گوید :

اولین چیزی که به آن فکر می کنم شرایطی است که کنترل آن از توانم خارج است.

او پیشنهاد می کند برای اطلاع دقیق از شرایط آب و هوایی با دفتر رانندگان حمل ونقل بین شهری تماس بگیریم. هیچ کس دوست ندارد کوهنوردی را شروع کند در حالی که طوفانی با فاصله زمانی اندکی در راه باشد، زیرا امکان دارد طوفان سریع تر از زمانی که پیش بینی شده از راه برسد.

سئوال مهمی که از یک ساکن محلی باید بپرسید این است که آیا در جهت کوهنوردی تلفن همراه آنتن دارد یا نه؟ در این صورت اگر به کمک نیاز داشته باشید می توانید با آن ارتباط برقرار کرده و درخواست کمک کنید.

در هر دو صورت، تلفن همراه آنتن داشته باشد یا نداشته باشد، نزدیکان خود را از اینکه برای چه مدتی و کجا خواهید بود مطلع کنید. بهتر است برنامه ریزی خود را برای مدتی بیشتر از چیزی که انتظار دارید انجام دهید.

چیس می گوید:

حتی اگر برای یک کوهنوردی 4 ساعته برنامه ریزی کرده باشم، تمام تجهیزات کوهنوردی را حتماً همراه خود می برم. شاید به نظر حرکتی مبتدی آید ولی در این صورت اگر با مسئله ای روبرو شدم یا گم شدم، زمان بیشتری برای نجات و زنده ماندن خواهم داشت.

شروع کوه نوردی

چیس برای کوه پیمایانی که اولین بار است اینکار را انجام می دهند پیشنهاد می کند که از همراهی دوستانی که قبلاً جهت مورد نظر را پیموده اند بهره ببرند و حتماً جهتهای کوتاهی را برای شروع انتخاب کنند.

چیس اضافه می کند :

شروع از جهت های کوتاه بسیار مهم است، برای اولین کوهنوردی جهتی یک شبه را انتخاب کنید. برای مثال در شمال غربی اقیانوس آرام، می توانید احساس کنید که وسط ناکجا آبادید در حالی که به شهر یا آبادی نزدیک هستید و در صورت نیاز می توانید از شهر درخواست کمک کنید. اگر همه چیز خوب پیش رفت می توانید برای کوه پیمایی هایی با مدت زمانی بلندتری برنامه ریزی کنید.

در اولین تجربه نباید به یک کوهنوردی چند روزه بپردازید: ابتدا با چند سفر 3 یا 4 ساعته و تجهیزات کامل، برای عادت کردن به وزن تجهیزات، تمرین کنید. به کوله پشتی و وزن آن دقت کنید تا به خود آسیبی وارد نکنید.

آماده کردن تجهیزات مورد نیاز

لیست وسایل مورد نیاز خود را با سعی و خطا به دست آوریدبه این معنی که اگر چیزی را در سفری نیاز داشتید حتما برای سفر بعدی تهیه کنید. یکی از تجهیزاتی که بسیار ضروری است کوله پشتی ضد آب بوده. چیس می گوید:

کوله پشتی ضد آب قدری سنگین تر است ولی ارزش جلوگیری از خیس شدن وسایلتان را دارد.

حتماً کفش های کوهنوردی خود را هم ضد آب انتخاب کرده و لباس های چند لایه بپوشید. چیس می گوید:

من چندین لایه لباس نازک با کاربری های مختلف می پوشم. من همیشه از زیر کتی نازک و گرم که ضد آب نیست می پوشم.

در مورد چادر دقت داشته باشد که ضد آب بوده و شما را خشک نگه دارد. چیس می گوید:وقتی چادر خود را برپا می کنم، همیشه دنبال محافظی مانند دیواره یک صخره برای آن می باشم. دقت کنید که چادر خود را به کجا نصب می کنید و از نصبآن در مجاورت صخره هایی که احتمال ریزش دارند یا برف و اجسام مشابه خودداری کنید.

منبع: کجارو / travelandleisure.com

به "اولین تجربه کوهنوردی خود را چگونه رقم بزنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین تجربه کوهنوردی خود را چگونه رقم بزنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید