ارتباط اشعه مایکروویو در بارداری با اختلال بیش فعالی

به گزارش وبلاگ دلند چت، مطالعات نشان می دهد زنان بارداری که در معرض میزان بالا اشعه های ناشی از تلفن های همراه، مایکروویو و وای فای هستند، ریسک ابتلا نوزادشان به اختلال بیش فعالی بیشتر می گردد.

ارتباط اشعه مایکروویو در بارداری با اختلال بیش فعالی

به گزارش ، امواج موسوم به اشعه غیریونیزه کننده میادین مغناطیسی (MF) در پیرامون همه انسان ها وجود دارند. این امواج از برج های مخابراتی تلفن همراه، سیم های برق فشاربالا، وسایل الکترونیکی، دستگاه های وایرلس و سیگنال های بلوتوث ساطع می شوند. مطالعات قبلی نشان داده اند که این اشعه ها با ریسک ابتلاء به سرطان و سایر مسائل پزشکی مرتبط هستند.

دکتر دی کان لی، سرپرست تیم تحقیق از مؤسسه تحقیقاتی بنیاد کایسر کالیفرنیا، در این باره می گوید: زنان بارداری که نگران تأثیر MF بر سلامت جنین و نوزادشان هستند باید تا حدامکان از قرارگیری در معرض این اشعه ها خودداری کنند.

به گفته وی، بهترین راه حل حفظ فاصله مناسب از منابع فراوری کننده MF است.

تیم تحقیق دریافت بچه ها مادرانی که در معرض میزان بالا MF در طول بارداری شأن بودند بیش از دو برابر دیگر بچه های که مادرشان کمتر در معرض این نوع اشعه ها بوده اند با خطر ابتلاء به اختلال بیش فعالی روبرو هستند.

محققان دریافتند این ارتباط در خصوص موارد شدیدتر ابتلاء به اختلال بیش فعالی و سایر مسائل ایمنی نظیر بیماری آسم و درماتیت آتوپیک (التهاب پوست) قوی تر است.

میزان تشعشعات خطرناک از 1.3 milligray آغاز می گردد.

به گفته محققان میزان افزایش قرارگیری در معرض تشعشعات MF در طول چند دهه اخیر در افزایش نرخ ابتلاء به بعضی بیماری ها نظیر اختلال بیش فعالی، اوتیسم و سرطان روده نقش داشته است، اما هنوز هیچ دلیل قاطعی برای این فرایند صعودی وجود ندارد.

منبع: مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ارتباط اشعه مایکروویو در بارداری با اختلال بیش فعالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط اشعه مایکروویو در بارداری با اختلال بیش فعالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید