اختراعات فضایی که زندگی را ساده تر کردند!

به گزارش وبلاگ دلند چت، ناسا در جهت فعالیت ها و پژوهش های فضایی باعث ساخت وسایلی شده است که پس از سال ها به بخشی از زندگی روزمره مردم تبدیل شده اند.

اختراعات فضایی که زندگی را ساده تر کردند!

باورکردنی نیست، بعضی وسائلی که هر روز استفاده می کنیم، روزی برای برنامه های جاه طلبانه فضایی طراحی شده باشند. از جارو شارژی تا فوم حافظه داری که بالش زیر سرمان شده است.

جارو شارژی و برنامه فضایی!

جاروی دستی برقی یا همان جارو شارژی وسیله ای است که خیلی اتفاقی در جریان ماموریت آپولو اختراع شد. در ماموریت سفر به ماه فضانوردان نیاز به موتوری کوچک داشتند که نیروی دریل دستی شان را فراهم کند.

بلک انددکر شرکتی بود که ساخت دریل فضانوردان را به عهده داشت. آن ها خیلی زود متوجه شدند فناوری مورد استفاده در این دریل کاربرد های بسیاری دارد و از آن برای ساخت جارو شارژی استفاده کرد.

فوم حافظه داری که فضایی نشد

در اصل فوم حافظه دار برای جذب ضربه هنگام فرود فضاپیما ساخته شد. سال 1966 در مرکز پژوهشی ایمیس فوم حافظه دار (مموری فوم) را به عنوان ماده ای خاص و راه حلی برای جذب شوک هنگام نشستن و برخاستن فضاپیما ارائه شد.

هر چند که کار فوم حافظه دار هیچ گاه به فضاپیما کشیده نشد، اما انقلابی در ساخت تشک ایجاد کرد و تبدیل به ماده اصلی بسیاری برند های مشهور شد.

ماوس (موشواره) یار همیشگی کامپیوتر ها

ناسا ادعایی درباره ساخت ماوس ندارد، اما به مهندسی که ماوس را اختراع کرد، بودجه داد. داگلاس انگلبارت مشهور دنبال راهی بود تا تعامل میان انسان و کامپیوتر را بهبود بخشد، و این بودجه به او این امکان را داد تا وسیله ای تاریخی خلق کند.

او هنگام ثبت اختراع نام تعیین کننده مختصات ایکس و ایگرگ برای یک سیستم نمایش را به ماوس مشهور امروز داده بود.

بیشتربخوانید

منبع: خبرآنلاین

وبلاگ دلند چت وب گردی وبگردی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اختراعات فضایی که زندگی را ساده تر کردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختراعات فضایی که زندگی را ساده تر کردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید