آمریکا: با بیش از 140 بشقاب پرنده برخورد داشته ایم

به گزارش وبلاگ دلند چت، بر اساس یک گزارش اطلاعاتی از حالت طبقه بندی خارج شده در آمریکا، دولت این کشور با بیش از 140 مورد از آنچه پدیده های هوایی ناشناس (UAP) می خواند یا به طور رایجتر یوفو (UFO) یا بشقاب پرنده برخورد داشته است.

آمریکا: با بیش از 140 بشقاب پرنده برخورد داشته ایم

به گزارش وبلاگ دلند چت به نقل از ایسنا، دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا در گزارشی که برای کنگره این کشور فرستاد اسم کرد، از مجموع این 144 برخورد اتفاق افتاده از سال 2004 تا به امروز تنها یک مورد با اطمینان بالا شناسایی شده و مابقی آن ها یک راز به جای مانده اند.

این گزارش به ارائه چند شرح ممکن برای این مشاهدات از جمله شلوغی در هوا، پدیده های جوی طبیعی، برنامه های فوق محرمانه دولت آمریکا و سیستم های دشمنان خارجی پرداخته، اما در را به روی شرحات دیگر هم باز گذاشته است.

در این گزارش آمده است: احتمالا چند نوع UAP وجود دارد که نیازمند شرحات متفاوت بر مبنای طیفی از ظواهر و رفتار های توصیف شده در گزارش موجود است.

در ادامه این گزارش نوشته شد: اگرچه بخش عمده UAP های توصیف شده در مجموعه داده ما احتمالا به سبب داده های محدود یا چالش های موجود برای تحلیل و پردازش مجموعه گردآوری شده ناشناس باقی می مانند، اما ممکن است نیازمند دانش علمی بیشتر به منظور گردآوری، تحلیل و توصیف موفقیت آمیز بعضی از آن ها باشیم.

این گزارش به ارائه یک روایت علنی نادر از آنچه که دولت درباره این حوزه میداند و آنچه نمیداند، پرداخته است؛ حوزه ای که مدتهاست تصورات عمومی را به ویژه آن هایی که در پی نشانه هایی از حیات فرازمینی هستند، به خود مشغول نموده است.

هر چند گاهی برای عموم مردم یوفوها و بیگانگان هم معنی هستند، اما یک مورد مشاهده ای که جامعه اطلاعاتی آمریکا شناسایی نموده شرحی پیش پا افتاده دارد: یک بالون عظیم در حال خالی شدن از باد.

این ارزیابی از حالت طبقه بندی خارج شده 9 صفحه ای به سفارش قانونگذارانی که الزام مربوط به این گزارش را در لایحه اختیارات اطلاعاتی سال گذشته میلادی ضمناً فرایند افزایشی مشاهده یوفو ها از سوی خلبانان ارتش آمریکا گنجاندند، مطرح شده است.

مارکو روبیو، از حامیان الزام به تهیه این گزارش در بیانیه ای گفت: برای سال ها مردان و زنانی که ما به آن ها برای دفاع از کشورمان اعتماد داریم به گزارش برخورد با هواپیما های ناشناسی که قابلیت های برتر داشتند پرداختند و سال ها نگرانی های آن ها اغلب نادیده گرفته شده یا مورد تمسخر واقع شدند.

در گزارش منتشر شده در روز آدینه اسم شد، از این 144 مورد، 18 مورد در بردارنده این بوده که ناظران به گزارش مشخصه های پروازی یا الگو های تحرک غیر عادی UAP پرداختند.

در این گزارش بیان شده است: بعضی UAP ها ظاهرا در هوا و در باد ساکن باقی ماندند، بر خلاف جریان باد حرکت کردند، به ناگهان مانور دادند یا با سرعت قابل توجه حرکت کردند، در حالی که بدون ابزار های پیشران قابل تشخیص بودند.

این گزارش افزود: این مشخصه های پروازی نامعمول ممکن است در نتیجه اشتباهات سنسورها، ترفند ها یا تلقی اشتباه ناظر بوده و نیازمند تحلیل دقیق بیشتر هستند.

بر اساس این گزارش، بیشتر مشاهدات بر فراز مجموعه های آزمایش و آموزش ارتش آمریکا اتفاق افتاده اند، اما این گزارش گفت، احتمالا غرض ورزی در گردآوری در نتیجه توجه متمرکز، تعداد بیشتر سنسور های جدیدترین نسل که در آن منطقه ها فعال بوده اند، انتظارات واحد و رهنمود برای گزارش دادن موارد غیرعادی در کار بوده است.

با این حال این گزارش گفت، این پدیده ها همچنان نمایانگر مساله برای امنیت پروازی و نگرانی احتمالی برای امنیت ملی به ویژه اگر که آن ها در پی گردآوری پیچیده اطلاعات علیه فعالیت های نظامی آمریکا از سوی یک دولت خارجی بوده باشند یا ابراز یک تحول در تکنولوژی هوا-فضا از جانب یک رقیب بالقوه باشند هستند.

پنتاگون در بیانیه جداگانه ای گفت، گزارش ها درخصوص موارد نفوذ - از سوی هر گونه شی هوایی، اعم از ناشناس و شناخته شده- را بسیار جدی می گیرد و در مورد هر یک تحقیق می نماید.

بعد از انتشار این گزارش، کاتلین هیکس، معاون وزیر دفاع آمریکا به دفتر معاون دستیار امور اطلاعات و امنیت وزیر دفاع دستور تهیه یک برنامه را برای رسمی کردن فعالیت های در دست انجام از سوی یک نیروی ضربت پنتاگون داد که سال گذشته میلادی در این زمینه تشکیل شد.

به گزارش تاس، در گزارش مذکور تصریح شد: حجم محدود گزارش های کیفیت بالا درباره پدیده های هوایی ناشناس در قابلیت ما برای اتخاذ نتایج محکم درباره ماهیت یا نیت این پدیده ها اخلال ایجاد می نماید. بیشتر گزارش ها درباره این پدیده ها احتمالا نمایانگر اشیای فیزیکی به علت ثبت شدن بیشتر این پدیده ها در چند سنسور، از جمله رادار ها و سنسور های مادون قرمز، الکترو-اپتیکال، جستجوگر سلاح و نظارت بصری هستند.

در همین حال یک مقام ارشد آمریکایی که نامش را فاش نکرد به رویترز گفت، مقام های آمریکایی اطلاعاتی را که نشان بدهد این اشیا ماهیت فرازمینی دارند، ندارند.

او در پاسخ به سوالی درباره شرحات احتمالی درباره بیگانگان گفت: این هدف این نیروی ضربت و اینکه در پی ارزیابی هر گونه جستجو برای حیات فرازمینی باشد، نیست. این مسئولیت کار ما نیست. از 144 مورد گزارش شده ای که ما با آن ها در این جا سروکار داریم، نشانه ای روشن که برای آن ها شرح غیرزمینی وجود داشته باشد، نداریم، اما ما به هرجایی که داده ها ما را ببرند، می رویم.

بعلاوه در این گزارش آمده است: بعضی از این پدید ها ممکن است تکنولوژی های به کار گرفته شده از سوی چین، روسیه، کشور دیگر، یا یک موجودیت غیردولتی بوده باشند.

منبع: جام جم آنلاین

به "آمریکا: با بیش از 140 بشقاب پرنده برخورد داشته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: با بیش از 140 بشقاب پرنده برخورد داشته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید