پرداخت غرامت 27 میلیون دلاری به خانواده جورج فلوید

به گزارش وبلاگ دلند چت، شووین افسر سفیدپوست آمریکایی متهم به قتل فلوید در دادگاه اولیه از خود دفاع کرد و گفت که تمام آموزش های پلیس را به درستی انجام داده است.

پرداخت غرامت 27 میلیون دلاری به خانواده جورج فلوید

شورای شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتای آمریکا بر اساس یک توافقنامه غرامت 27 میلیون دلاری را به خانواده جورج فلوید پرداخت می کند. جورج فلوید آفریقایی- آمریکایی تبار که در ماه می سال 2020 (خرداد 99) در بازداشت پلیس آمریکا به قتل رسید.

به گزارش وبلاگ دلند چت به نقل از رویترز، دریک شووین افسر نیروی پلیس آمریکا در 5 خرداد سال جاری (25 می) پس از بازداشت جورج فلوید 46 ساله زانوی خود را به مدت 9 دقیقه روی گردن فلوید گذاشت و باعث خفگی او شد. این اتفاق باعث شکل گیری تظاهرات ملی و جهانی علیه نژادپرستی و اعتراضات گسترده به خشونت پلیس آمریکا شد.

تصویر فلوید در حالی که زانوی دریک شووین افسر سفیدپوست آمریکایی روی گردنش بود، در شبکه های اجتماعی به طور گسترده پخش شد. او در این تصاویر می گفت: نمی توانم نفس بکشم.

معترضان آمریکایی با مشت های گره شده در روز 7 مارس 2021 و یک روز پیش از دادگاه اول پلیس مینیاپولیس که باعث مرگ جورج فلوید شد، تظاهرات برگزار کردند و شعار من نمی توانم نفس بکشم سر دادند/ عکس: رویترز

درخواست های جورج فلوید برای کمک که از طریق تماشاگران ضبط و از طریق فضای مجازی جهانی شد، عامل یکی از بزرگترین جنبش های اعتراضی کنونی آمریکا به شمار می آید.

وکیل خانوادگی فلوید در این باره گفت که انتشار آن تصاویر باعث شد درخواستی غیرقابل انکار برای عدالت و تغییر شکل بگیرد. وی افزود: بالاترین رقمی است که تا کنون در یک پرونده مرگ بر اثر اشتباه پرداخت شده است به خانواده فلوید تعلق گرفته است.

بریجیت فلوید خواهر جورج فلوید در بیانیه ای گفت: از اینکه بخشی از سفر غم انگیز ما برای رسیدن به عدالت در پرونده برادرم حل شده، خوشحالیم.

تصویری از دریک شووین افسر پلیس آمریکایی که زانوی خود را روی گردن جورج فلوید قرار داده است

دادگاه اولیه دریک شووین افسر سفیدپوست آمریکایی 4 روز قبل به اتهام قتل عمد در دادگاه منطقه هنپین برگزار گشت. شووین در این دادگاه از خود دفاع کرد و گفت که تمام آموزش های پلیس را به درستی انجام داده است.

شووین در 25 ماه می سال 2020 فلوید را به جرم استفاده از یک 20 دلاری تقلبی برای خرید سیگار بازداشت کرد.

براساس قوانین دادگاهی آمریکا دریک شووین به قتل متهم شده و انتخاب هیات منصفه دادگاه این پرونده در جریان است. شش نفر از 12 عضو هیات منصفه دادگاهی که اولین جلسه آن 29 مارس است، انتخاب شده اند.

شورای شهر مینیاپولیس در جلسه ای با رای گیری مخفی تصویب کرد که پیش از برگزاری دادگاه 27 میلیون دلار به طور توافقی غرامت به خانواده فلوید پرداخت شود.

منبع: عصر ایران

به "پرداخت غرامت 27 میلیون دلاری به خانواده جورج فلوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت غرامت 27 میلیون دلاری به خانواده جورج فلوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید