نمونه استارشیپ به ارتفاع 60 هزار فوتی پرواز می نماید

به گزارش وبلاگ دلند چت به نقل از انگجت، به نظر می رسد اسپیس ایکس آزمایش های پرش کوتاه استارشیپ را تکمیل نموده است. الون ماسک مدیر ارشد اجرایی این شرکت، اعلام نموده نمونه اولیه SN8 استارشیپ حدود یک هفته دیگر تکمیل می شود و برای نخستین بار در ارتفاع بالا پرواز می نماید و به زمین بر می شود.

نمونه استارشیپ به ارتفاع 60 هزار فوتی پرواز می نماید

اسپیس ایکس پس از تکمیل فرایندهای ایمنی و تست های احتراق استاتیک، سفری در ارتفاع 60 هزار فوتی را برای موشک برنامه ریزی نموده است.

اکنون این وسیله نقلیه فضایی باله و دماغه نیز دارد. در نمونه های SN6و SN5 این موشک وزن دماغ طوری شبیه سازی شده بود تا مشابه نمونه واقعی باشد و البته نمونه های مذکور باله نداشتند.

هنوز تعیین نیست SN8 چه زمان برای نخستین بار پرواز می نماید. البته با توجه به موفقیت تست های زمینی زمان پرواز آن نیز تعیین می گردد. این درحالی است که اسپیس ایکس در اوایل ماه فوریه درخواست انجام یک پرواز در ارتفاع بالا را به مقامات ارائه کرد.

انجام این پرواز نقطه عطفی برای اسپیس ایکس به حساب می آید و گام مهمی در پروژه های سفر به اعماق فضا است.

هرچند پرواز به ارتفاع 60 هزار فوتی سفر به فضا نیست، اما رسیدن به چنین ارتفاعی نشان می دهد استارشیپ قابلیت های بیشتری دارد. همچنین این پرواز آخرین گام قبل از ارسال آن به مدار زمین به حساب می آید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نمونه استارشیپ به ارتفاع 60 هزار فوتی پرواز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمونه استارشیپ به ارتفاع 60 هزار فوتی پرواز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید