نرخ تورم دهک های درآمدی در مهرماه اعلام شد

به گزارش وبلاگ دلند چت، نرخ تورم کل کشور در مهر ماه 1401، برابر 42.9 درصد است که در دهک های مختلف هزینه ای در بازه 40.8 درصد برای دهک­­ دهم تا 48.7 درصد برای دهک­ اول نوسان دارد.

نرخ تورم دهک های درآمدی در مهرماه اعلام شد

مر کز آمار شاخص قیمت مصرف کننده کل کشور بر اساس دهک های هزینه ای مهر ماه 1401 را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش فاصله تورمی در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه قبل 0,7 واحد درصد افزایش داشته است.

نرخ تورم کل کشور در مهر ماه 1401، برابر 42,9 درصد است که در دهک های مختلف هزینه ای در بازه 40.8 درصد برای دهک­­ دهم تا 48.7 درصد برای دهک­ اول نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات بین58.9 درصد برای دهک هشتم تا 62.4 درصد برای دهک­ اول است.

بعلاوه اطلاع مذکور در خصوص گروه عمده کالا های غیر خوراکی و خدمات بین 32.4 درصد برای دهک چهارم، پنجم و ششم تا 36.0 درصد برای دهک دهم است.

بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک های مختلف هزینه ای، فاصله تورمی دهک ها در این ماه به 7,9 واحد درصد رسید که نسبت به ماه قبل (7.8 واحد درصد) 0.1 واحد درصد افزایش داشته است. فاصله تورمی در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه قبل 0.7 واحد درصد افزایش داشته است و در گروه عمده کالا های غیر خوراکی و خدمات نسبت به ماه قبل 0.5 واحد درصد افزایش داشته است.

وبلاگ دلند چت مالی اقتصاد و انرژی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نرخ تورم دهک های درآمدی در مهرماه اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ تورم دهک های درآمدی در مهرماه اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید