مک دونالد فرانسه لوازم سرویس پذیرایی مشتریان را دوباره استفاده می نماید!

به گزارش وبلاگ دلند چت، تریتان (Tritan) ساخته می شوند. تریتان یک رزین پلاستیکی فاقد بی پی ای است که از نظر سختی و شفافیت شبیه به شیشه و سرامیک بوده و کیفیت اُرگانولپتیک (Organoleptic) غذا را حفظ می نماید.

مک دونالد فرانسه لوازم سرویس پذیرایی مشتریان را دوباره استفاده می نماید!

وبلاگ دلند چت - بسته بندی یک جزء کلیدی در صنایع غذایی است. سالانه صدها میلیون ظرف نگهدارنده، لیوان، سینی، کارد و چنگال، قوطی و غیره دور ریخته می شوند و این شرایط مقادیر زیادی زباله ایجاد می نماید که به محیط زیست آسیب جدی می رساند.

بسته بندی های یکبار مصرف برای محیط زیست کشنده محسوب می گردد و این یک واقعیت غم انگیز است که بیشتر فست فودهای زنجیره ای غذای خود را در ظروف و لیوان های یکبار مصرف سرو می نمایند. شرکت مشهور مک دونالد نیز از این امر مستثنی نیست. با این وجود، مک دونالد فرانسه تصمیم گرفته است گامی در مسیر درست بردارد که سازگارتر با محیط زیست و پایدارتر است.

همکاری ایلیوم استودیو و مک دونالد فرانسه برای معرفی سرویس پذیرایی با قابلیت استفاده مجدد

استودیو طراحی فرانسوی ایلیوم استودیو (Elium Studio) با مک دونالد فرانسه به منظور ساخت سرویس پذیرایی چند بار مصرف برای استفاده در رستوران های زنجیره ای این فست فود مطرح همکاری داشته است. بیشتر ظروفی که در رستوران های مک دونالد استفاده می شوند، قابلیت استفاده مجدد نداشته و پس از یک بار استفاده باید دور ریخته شوند.

فرانسه اقدامات جامعی را برای کاهش فراوری زباله برداشته است. به عنوان نمونه، این کشور در ژانویه 2023 اعلام نمود که رستوران هایی با بیش از 20 صندلی باید غذا و نوشیدنی خود را ظروفی با قابلیت استفاده مجدد و قابل شستشو ارائه دهند. این اقدام فرانسه حرکتی در مسیر درست محسوب می گردد.

ایلیوم استودیو مجموعه ای از سرویس پذیرایی رنگارنگ و زیبا را طراحی نموده است که با استفاده از تریتان (Tritan) ساخته می شوند. تریتان یک رزین پلاستیکی فاقد بی پی ای است که از نظر سختی و شفافیت شبیه به شیشه و سرامیک بوده و کیفیت اُرگانولپتیک (Organoleptic) غذا را حفظ می نماید. حفظ کیفیت اُرگانولپتیک به معنای آن است که مزه و بوی غذا به خوبی حفظ می گردد. بعلاوه، بقایای ریز پلاستیک وارد غذای مشتریان نمی گردد.

با در نظر گرفتن این موارد، نگرانی از نفوذ بقایای پلاستیکی در وعده های غذایی به واسطه استفاده چند باره از ظروف برای مشتریان وجود نخواهد داشت. مجموعه سرویس پذیرایی طراحی شده به وسیله ایلیوم استودیو برای مک دونالد فرانسه از ظروف سیب زمینی سرخ شده و سالاد تا بسته های سس و لیوان های نوشیدنی های سرد و گرم را شامل می گردد.

ایلیوم استودیو و مک دونالد فرانسه طی دو سال گذشته روی این پروژه همکاری داشته اند و نتیجه نهایی معرفی سرویس پذیرایی چند بار استفاده و قابل بازیافت است که ساده، زیبا و البته کاربردی طراحی شده اند.

سرویس پذیرایی طراحی شده به وسیله ایلیوم استودیو جوهره اصلی و فلسفه طراحی مک دونالد را حفظ نموده اند. به عنوان نمونه، ظرف سیب زمینی سرخ شده هنوز همان رنگ قرمز نمادین را دارد که مشتریان به آن عادت نموده اند، اما در مقایسه با نسل پیشین ظروف مورد استفاده در رستوران های مک دونالد سازگاری بسیار بیشتری با محیط زیست دارد.

این اقدام مک دونالد فرانسه می تواند فست فودهای زنجیره ای دیگر را نیز برای معرفی گزینه های سبزتر و پایدارتر تشویق کند.

منبع: عصر ایران

به "مک دونالد فرانسه لوازم سرویس پذیرایی مشتریان را دوباره استفاده می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مک دونالد فرانسه لوازم سرویس پذیرایی مشتریان را دوباره استفاده می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید