خبرنگاران توقف حملات ائتلاف سعودی، اولویت مردم یمن برای صلح است

به گزارش وبلاگ دلند چت، تهران- خبرنگاران-عضو شورای عالی سیاسی یمن چهارشنبه تأکید کرد که توقف تجاوز، لغو محاصره و اتخاذ تدابیر انسانی و مالی از سوی ائتلاف سعودی، اولویت های مردم یمن برای برقراری صلح واقعی محسوب می گردد.

خبرنگاران توقف حملات ائتلاف سعودی، اولویت مردم یمن برای صلح است

به گزارش شبکه خبری المسیره، محمدعلی الحوثی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: ما پاسخ فرستاده ویژه سازمان ملل متحد را در مورد سند راه چاره فراگیر دریافت کردیم و اکنون در حال مطالعه و آنالیز آن هستیم.

وی اضافه نمود: آنچه در این جوابیه در قالب سند ارائه داده ایم، شامل شروط خاصی نمی گردد و آنچه مطرح نموده ایم بیانگر خواسته های مردم برای تحقق صلح عادلانه است.

انصارالله یمن چندی پیش سند پیشنهادی خود را شامل ارائه راه چاره فراگیر برای بحران یمن تحویل سازمان ملل داده بود.

این سند شامل سه محور اصلی می گردد: سرانجام جنگ و برقراری آتش بس، توقف محاصره و اتخاذ تدابیر مالی و انسانی مورد احتیاج و شروع فرایند سیاسی در یمن.

پنج شنبه گذشته ائتلاف سعودی با پیشنهاد برقراری آتش بس در یمن به دنبال شیوع ویروس کرونا در دنیا موافقت کرد اما بر سر این توافق نماند و بار دیگر با نقض آتش بس، بسیاری از مناطق یمن را هدف قرار داد.

حملات سعودی به یمن در حالی صورت می گیرد که نشانه های ابتلا به کرونا در یمن دیده شده و به خاطر زیرساخت های ضعیف درمانی این کشور، سازمان های بین المللی نسبت به خطر وقوع یک فاجعه انسانی در صورت شیوع کرونا در یمن، هشدار داده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران توقف حملات ائتلاف سعودی، اولویت مردم یمن برای صلح است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران توقف حملات ائتلاف سعودی، اولویت مردم یمن برای صلح است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید