حکم اعدام محیط بان همدانی نقض شد

به گزارش وبلاگ دلند چت، فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست از نقض حکم اعدام محیط بان همدانی - مومیوند - در دیوان عالی کشور اطلاع داد.

حکم اعدام محیط بان همدانی نقض شد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ دلند چت، سرهنگ جمشید محبت خانی ضمن اشاره به اینکه حکم قتل عمد و اعدام محیط بان سعید مومیوند در دیوان عالی کشور نقض شده است، اظهار کرد: محیط بان مومیوند در سال 97 به اعدام محکوم، اما در خردادماه 98 با پیگیری ها و اعتراض های صورت گرفته حکم او نقض شد و دیوان عالی کشور پرونده را برای تجدیدنظر به همان شعبه دادگاه و همان قاضی که حکم اعدام را صادر نموده بود، فرستاد. در نتیجه پرونده به دستگاه قضایی همدان بازگشت، ولی مجدد در دادگاه استان، رای قصاص صادر و این محیط بان محکوم به اعدام شد.

وی ضمن اشاره به اینکه با اعتراض دوم به رای دادگاه، پرونده محیط بان مومیوند برای دومین بار به دیوان عالی کشور فرستاده شد و ما پرونده را تکمیل و موارد جدیدی را به آن اضافه کردیم، توضیح داد: خوشبختانه دیوان عالی حکم اعدام را نقض کرد و پرونده را به شعبه دیگری ارجاع داد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با بیان اینکه درحال حاضر در دستگاه قضایی آنالیز خواهد شد که قتل شبه عمد یا غیر عمد بوده است، گفت: در این صورت محیط بان به پرداخت دیه محکوم می گردد. درحال حاضر محیط بانان بیمه هستند و مسئله ای برای پرداخت دیه وجود ندارد.

به نقل از ایسنا، در سال 95 محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان در منطقه محافظت شده نشر، شاهد حضور فردی مسلح در این منطقه محافظت شده می شوند و خودروی آنان که پیکان بود را توقیف می نمایند و یکی از دو سرنشین متواری می گردد. محیط بان مومیوند پس از اخطار فراوان اقدام به شلیک هوایی می نماید، اما با توجه به ناهموار بودن زمین و شرایط منطقه این تیر ناخواسته به فرد خاطی اصابت می نماید. فرد مجروح متأسفانه پس از گذراندن 17 روز در کما، جان خود را از دست می دهد و پس از دو سال رأی قصاص نفس برای محیط بان صادر و محیط بان در سال 97 به اعدام محکوم می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حکم اعدام محیط بان همدانی نقض شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم اعدام محیط بان همدانی نقض شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید