اقامتگاه های بوم گردی منطقه نمونه گردشگری سردابه توسعه می یابد

به گزارش وبلاگ دلند چت، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: تلاش و جدیت بر افزایش تعداد اقامتگاه های بوم گردی در منطقه نمونه گردشگری سردابه برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران ورودی به این منطقه است.

اقامتگاه های بوم گردی منطقه نمونه گردشگری سردابه توسعه می یابد

به گزارش وبلاگ دلند چت به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، محمدرضا شایقی صبح امروز، 29 خردادماه در بازدید از منطقه نمونه گردشگری سردابه که به همراه دهیار سردابه انجام شد، اظهار کرد: با هدف بررسی مسائل و تلاش برای برطرف آنها با ارائه راهکارهای کاربردی و مناسب، بازدیدها از پروژه های مختلف در سطح شهرستان انجام می شود.

او با اشاره به برخی مسائل در منطقه نمونه گردشگری سردابه گفت: راه دسترسی، بهداشت محیط، ساماندهی تابلوهای گردشگری اطلاع رسانی، روشنایی جهت داخل روستا تا آبشار سردابه، تنظیف روستا، تکمیل زیرساخت ها و استفاده از نماسازی مناسب با مصالح بومی منطقه از جمله مسائل در این پروژه است که باید برای برطرف آنها اقدامات اساسی و لازم انجام شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اضافه کرد: با بررسی مسائل مقرر شد تا پیگیری مصوبات جلسه قبلی در حضور معاون محترم عمرانی شهرستان اردبیل انجام و نواقص و موانع در این جهت برطرف شود.

شایقی بیان نمود: بنیاد مسکن شهرستان نیز نسبت به معین تکلیف خانه هایی که به صورت غیرمجاز ساخته شده اند اقدام خواهد کرد و در کنار آن دهیاری نیز در خصوص تنظیف داخل روستا و بهداشت محیط اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

او در بازدید از اقامتگاه بومگردی منطقه بیان نمود: مجوز احداث این اقامتگاه توسط اداره کل میراث فرهنگی صادر شده که تلاش و جدیت بر افزایش تعداد این مجموعه ها جهت ارائه خدمات مطلوب در این منطقه است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: با توسعه اقامتگاه های بومگردی در سردابه هم روستاییان تشویق و هم سرمایه گذاری در این حوزه افزایش می یابد که نتیجه آن اقتصاد و معیشت مناسب و مطلوب روستاییان، اشتغالِ و مهاجرت معکوس خواهد بود.

شایقی اضافه کرد: به همین دلیل در اسرع وقت کلاس آموزشی در ارتباط با بومگردی در منطقه نمونه گردشگری سردابه توسط اداره میراث فرهنگی شهرستان اردبیل برگزار خواهد شد.

منبع: میراث آریا

به "اقامتگاه های بوم گردی منطقه نمونه گردشگری سردابه توسعه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقامتگاه های بوم گردی منطقه نمونه گردشگری سردابه توسعه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید