مهرواره ها فرصت پرورش توانمندترین های ادبیات است

به گزارش وبلاگ دلند چت ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، داور مهرواره داستان نویسی دنیای ما زیباست اضافه نمود: در صورتی که این مهرواره ها تنها به معرفی نفرات منتخب بسنده نکند و از افراد توانمند با ارسال جزوه ها و تخصیص مربیان قابل و کارآمد حمایت جدی تری داشته باشند، می تواند حرکتی ارزشمند و قابل تقدیر تلقی گردد.

مهرواره ها فرصت پرورش توانمندترین های ادبیات است

مهرواره عنوان رویدادهای غیر رقابتی است که کانون جایگزین عنوان جشنواره های رقابتی نموده است.

نویسنده کتاب حماسه شروع می گردد در ادامه تاکید نمود: کوشش بر این است که بچه ها و نوجوانان توانمند با معرفی بهترین کتاب های تالیفی و ترجمه ای در حوزه داستان نویسی و فراهم آوردن شرایط حضور در همایش های تخصصی ادبی، تخصیص بهترین مربیان داستان نویسی و به طور کلی آموزش صحیح، راستا آینده ادبی روشن تری داشته باشند.

نویسنده رمان گردان قاطرچی ها با اشاره به موضوع های متنوع این مهرواره که با توجه و تأکید بر مفاد اصول 54 گانه کنوانسیون حقوق کودک، طراحی و اعلام شده بود گفت: این مهرواره برای من تجربه ای عجیب بود. از آن جهت تجربه عجیبی بود که متاسفانه درون مایه بعضی از این داستان ها بسیار تلخ رقم خورده بود. اگرچه که نویسندگان آن نوجوانان بودند و با توجه به گروه سنی شان انتظاری غیر از این می رفت.

عضو شورای سیاست گذاری انجمن نویسندگان نوجوان کانون یادآور شد: در هر جامعه ای، بچه ها و نوجوانان آیینه تمام نمای آن جامعه هستند. بعضی از این داستان ها به بحث کودک همسری و موضوعات مشابه آن پرداخته بودند. در موضوع آینده ساختنی است که از موضوع های پیشنهادی این مهرواره بود، داستان های بچه ها و نوجوانان نشان داد که آنان آینده روشنی را برای خود و جامعه متصور نیستند.

نویسنده کتاب بهشت منتظر می ماند گفت: ما در دنیایی پر از اضداد زندگی می کنیم. بچه ها به خوبی می توانند خود و جامعه را ببینند و با آدم های اطراف خود، همذات پنداری نمایند. اغلب داستان ها، دارای لایه های پنهانی بودند که جا دارد، به آن ها توجه کرد.

امیریان توضیح داد: البته بچه هایی هم بودند که به موضوع روز امروز یعنی کرونا ویروس پرداخته بودند و عمدتاً در قالب طنز به سراغ این موضوع مهم جهانی رفته بودند. من فکر می کنم جدا از این که بچه ها به سراغ چه موضوعی برای نگارش داستان هایشان رفته اند، این مسئله حائز اهمیت است که ما بتوانیم از افراد توانمند نه به صورت مقطعی که بر اساس برنامه ریزی های کوتاه و بلندمدت حمایت جدی داشته باشیم.

وی توضیح داد: من مطمئنم که جامعه ما، جامعه ای است که حافظ و سعدی کمی ندارد؛ اگر بتوانیم بچه ها و نوجوانان خود را بشناسیم و استعدادهای ذاتی آنان را پرورش دهیم.

یادآوری می گردد مهرواره داستان نویسی دنیای ما زیباست پاییز سال جاری از سوی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان و مرجع ملی حقوق کودک برگزار گردید. اسامی برترین های این مهرواره به زودی اعلام خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "مهرواره ها فرصت پرورش توانمندترین های ادبیات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهرواره ها فرصت پرورش توانمندترین های ادبیات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید