شارژ بی سیم به وسیله چیپ NFC امکان پذیر می گردد

به گزارش وبلاگ دلند چت، این روزها تقریبا تمام گوشی های پرچم دار از قابلیت شارژ بی سیم و شارژ بی سیم معکوس پشتیبانی می نمایند که برای این مشخصه باید از سیم پیچ اختصاصی بهره ببرند. حالا انجمن NFC موافقت خود را در خصوص استفاده از چیپ های NFC برای فناوری شارژ بی سیم اعلام نموده است.

شارژ بی سیم به وسیله چیپ NFC امکان پذیر می گردد

البته در این رویکرد نباید انتظار سرعت بالای شارژ را داشته باشیم و گفته می گردد سرعت آن فقط 1 وات خواهد بود که این یعنی حتی از شارژ بی سیم معکوس گوشی های گلکسی اس 20 هم کندتر عمل می نماید. روی هم رفته، این مشخصه بیش از اینکه مناسب گوشی های هوشمند باشد، برای گجت های اینترنت اشیاء و دیگر گجت های کوچک مثمر ثمر واقع می گردد.

در بیانیه انجمن NFC آمده: این راه چاره به گجت های کم مصرف مانند ساعت های هوشمند، دستبندهای تندرستی، ایربادهای بی سیم، قلم های دیجیتال و دیگر گجت های مصرفی کوچک اجازه می دهد راحت تر از گذشته از فناوری شارژ بی سیم بهره ببرند.

این انجمن خاطرنشان نموده که شارژ بی سیم مبتنی بر چیپ NFC به شرکت های سازنده اجازه می دهد که در صورت وجود چنین قطعه ای در گجت های موردنظر، از قطعات جداگانه برای شارژ بی سیم صرف نظر نمایند. این موضوع می تواند دست شرکت ها را برای ارائه امکانات متنوع بازتر کند؛ زیرا وقتی که نیازی به تعبیه قطعات بیشتر وجود نداشته باشد، مهندسان می توانند مثلا باتری عظیم تری تعبیه نمایند یا قطعات دیگری را در این گجت ها قرار بدهند.

هنوز در خصوص جزییات چیپ های NFC متناسب با این قابلیت اطلاعاتی منتشر نشده اما در هر صورت باید چیپ های NFC جدیدی مورد استفاده قرار بگیرند که به غیر از انجام وظیفه اصلی خود، قادر به انتقال انرژی هم باشند. روی هم رفته، این فناوری قرار نیست برای گجت های فعلی دارای چیپ NFC ارائه گردد.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ

به "شارژ بی سیم به وسیله چیپ NFC امکان پذیر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شارژ بی سیم به وسیله چیپ NFC امکان پذیر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید