تلفات کرونا در آمریکا به 14 نفر رسید، 20 ایالت آمریکا درگیر کرونا هستند

به گزارش وبلاگ دلند چت، با ثبت دو مورد مرگ جدید به دلیل ابتلا به کرونا در روز آدینه، قربانیان این ویروس در آمریکا به 14 نفر رسیدند.

تلفات کرونا در آمریکا به 14 نفر رسید، 20 ایالت آمریکا درگیر کرونا هستند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دلند چت، ایالت واشنگتن مرگ دو نفر دیگر در این ایالت به دلیل ابتلا به ویروس کرونا را اعلام نمود.

با مرگ این دو نفر تعداد تلفات ویروس کرونا در آمریکا به 14 نفر رسیدند.

از سوی دیگر، مرکز پیشگیری و مبارزه با بیماری های آمریکا روز آدینه اعلام نمود که 231 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 20 ایالت این کشور درگیر کرونا شده اند.

بر اساس اعلام این مرکز، دست کم 70 نفر در ایالت واشنگتن به کرونا مبتلا شده و 49 نفر در ایالت کالیفرنیا و 22 نفر نیز در نیویورک به این ویروس گرفتار شده اند.

در همین حال، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پنجشنبه در مصاحبه ای آمار سازمان جهانی بهداشت برای مرگ و میر بر اثر کرونا را زیر سوال برد.

ترامپ در یک مصاحبه تلفنی با فاکس نیوز مدعی شد آمار ارائه شده توسط سازمان جهانی بهداشت مبنی بر مرگ 3.4 درصد از بیماران مبتلا به کرونا غلط است.

او در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه در مورد نرخ مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا چه فکر می نماید گفت: فکر می کنم نرخ 3.4 درصد عدد کاملاً غلطی است.

ترامپ در ادامه گفت: آدم های خیلی زیادی این بیماری را می گیرند و خیلی هم خفیف است. آنها سریع خوب می شوند. حتی لازم نیست به پزشک هم مراجعه نمایند. شما هیچوقت درباره این آدم ها چیزی نمی شنوید.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه درباره نرخ مبتلایانی که بر اثر ابتلا به بیماری کووید-19 جانشان را از دست می دهند گفت: من شخصاً فکر می کنم رقم واقعی زیر 1 درصد است.

مقام های سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس خبری روز سه شنبه نرخ مرگ و میر مبتلایان به کرونا را 3.4 درصد اعلام نمودند. این رقم، پیش از این 2 درصد اعلام شده بود.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تلفات کرونا در آمریکا به 14 نفر رسید، 20 ایالت آمریکا درگیر کرونا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلفات کرونا در آمریکا به 14 نفر رسید، 20 ایالت آمریکا درگیر کرونا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید