انواع مدل های میز جزیره آشپزخانه، معرفی 6 طرح پرطرفدار

به گزارش وبلاگ دلند چت، دلایل متعددی برای استفاده از میز جزیره آشپزخانه وجود دارد. جزیره، فضای ذخیره سازی کابینت ها و همچنین فضای کار آشپزخانه را افزایش می دهد. اما جزیره ها در انواع مختلفی فراوری می شوند که هر کدام خصوصیات متفاوتی داشته و معایب و مزایای مخصوص خود را دارند. در این مطلب قصد داریم به معرفی 6 طرح پرطرفدار جزیره آشپزخانه پرداخته و درباره مزایا و معایب آنها صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

انواع مدل های میز جزیره آشپزخانه، معرفی 6 طرح پرطرفدار

1- میز جزیره L شکل

میز جزیره L گزینه ای بسیار مناسب برای آشپزخانه ال شکل و عظیم است. با این کار می توانید علاوه بر افزایش فضای کار و فضای ذخیره سازی، آشپزخانه خود را پر نشان دهید. اما مزایا و معایب این طرح چه چیزهایی است؟

مزایا: میز جزیره آشپزخانه ال معمولا بسیار عظیم بوده و به همین خاطر فضای کار بسیار زیادی برای شما فراهم نموده و به هیچ عنوان احساس کمبود فضای کار نخواهید کرد. همچنین این میزها جای کافی برای نشستن افراد مختلف دور میز فراهم می نماید. اگر دکوراسیون آشپزخانه، کلاسیک و سنتی است، مدل جزیره ال شکل کاملا با دکور آشپزخانه شما هماهنگ خواهد شد.

معایب: عظیمترین عیب میز جزیره ال اندازه عظیم آن و تقسیم بندی نامناسب آشپزخانه است. با وجود یک جزیره ال در وسط آشپزخانه، نمی توانید به راحتی در آشپزخانه جابجا شوید.

2- جزیره مستطیلی ساده

پر استفاده ترین نوع جزیره در آشپزخانه های امروزی است. میز جزیره آشپزخانه مستطیلی الویت اولشان کارایی بوده و در هر آشپزخانه با هر شکل پلانی جا می شوند.

مزایا: خیلی ها جزیره آشپزخانه ساده و مستطیلی را عنصری واجب برای آشپزخانه می دانند. به یاری این مدل ها هم جابجایی در فضای آشپزخانه راحت خواهد بود و هم اینکه فضای کار و ذخیره سازی شما به مقدار زیادی افزایش خواهد یافت.

معایب: جزیره های مستطیلی ساده و کاربردی هستند اما شاید خیلی ها همین سادگی را نپسندند. این جزیره ها از لحاظ ظاهری چندان جلب توجه نمی نمایند خصوصا اگر اندازه آنها کوچک و جمع و جور باشد. البته هر چه جزیره کوچکتر باشد، فضای کمتری هم برای کار و ذخیره سازی ظروف و لوازم آشپزخانه فراهم می نماید.

3- جزیره گرد یا هلالی

اگر می خواهید آشپزخانه شما متفاوت و خاص دیده گردد، میز جزیره آشپزخانه گرد یا هلالی شکل بهترین گزینۀ پیش روی شماست. طرح این جزیره ها می تواند گرد کامل یا هلالی باشد.

مزایا: جزیره گرد یا هلالی چهره ای جذاب و زیبا به آشپزخانه شما می دهد. همچنین جابجای اطراف آن راحت بوده و فضای کار و ذخیره سازی کافی و حتی بیشتر از میزهای ال فراهم می نمایند. اگر قرار است از میز جزیره بعنوان میز ناهارخوری بهره ببرید، این میز برای نشستن بیش از 4 نفر نیز مناسب خواهد بود.

معایب: کار روی جزیره های گرد و هلالی چندان راحت نیست. بخاطر انحنای میز نمی توان از قسمت های مختلف آن به طور یکسان استفاده کرد.

4- میز جزیره خالی

میز جزیره خالی یک گزینه مالی برای آنهایی است که نمی خواهند زیاد هزینه نمایند. این جزیره ها دقیقا مانند یک میز بوده و می توان با سفارشی سازی، کابینت و کشو نیز به آنها افزود.

مزایا: این طرح میز جزیره آشپزخانه برای دکورهای روستیک و مزرعه ای بسیار مناسب است. اگر پایه های میز دارای طرح و الگوهای پیچیده باشد، نظر مهمانان را نیز به خود جلب خواهد نمود. این میزها معمولاً کوچک بوده و در تمام آشپزخانه ها جا می شوند.

معایب: میزهای خالی دارای کشو و کابینت نیستند، بنابراین جایی برای نگهداری لوازم آشپزی در خود ندارند. همچنین سطح این میزها چون چوبی است، به اندازه گرانیت و سنگ در برابر ضربه و خط و خش مقاوم نخواهند بود.

5- جزیره U شکل

جزیره U شکل آرزوی بسیاری از آشپزهاست. طرح های یو شکل بیشترین فضای ذخیره سازی را فراهم می نمایند.

مزایا: جزیره های یو شکل از لحاظ کارایی بهترین مدل هستند. علاوه بر فضای کار و ذخیره سازی زیاد، جای کافی برای نشستن افراد مختلف نیز فراهم می نمایند.

معایب: سایز جزیره های یو شکل عظیمترین عیب آنهاست. همچنین جزیره های یو شکل آشپزخانه شما را به طور کامل از سالن خانه جدا می نماید که برای خانه های پلان باز مناسب نیست. بعضی افراد هم ممکن است جابجای در آشپزخانه را با وجود جزیره یو شکل مشکل بدانند.

6- جزیره آشپزخانه متحرک

اگر آشپزخانه شما فضای برای تعبیه میز جزیره ندارد، مدل های متحرک بهترین گزینه پیش روی شما هستند. زمانی که به آنها احتیاج نداشته باشید، به راحتی در گوشه ای قرار گرفته و از سر راه کنار می فرایند.

مزایا: میز جزیره آشپزخانه متحرک همانند یک هدیه آسمانی برای آشپزخانه های کوچک با فضای کار کم است. با توجه به سایز آنها، می توانید خیلی راحت بدون فشار زیاد آنها را جابجا کنید. قیمت این مدل ها نیز بسیار مناسب بوده و نسبت به طرح های دیگر ارزان تر هستند.

معایب: آماده کردن غذا روی میزی که حرکت می نماید، برای همه آسان نیست. گاهی اوقات شاید مجبور باشید برای ثابت بودن میز مثلا هنگام ریز کردن گوشت، از ترمزهای اضافی نیز بهره ببرید. اگر اندازه میز جزیره متحرک عظیم باشد، جابجای آن برای بعضی خانه دارها سخت خواهد بود. تعداد کابینت ها آن محدود بوده و نباید انتظار بالایی از فضای ذخیره سازی داشته باشید.

منبع: اتاق

به "انواع مدل های میز جزیره آشپزخانه، معرفی 6 طرح پرطرفدار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع مدل های میز جزیره آشپزخانه، معرفی 6 طرح پرطرفدار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید